„ Lokomotywą po wiedzę” – tym razem z ekologią na Ty

Projekt ten składa się m.in. z trzech warsztatów wyjazdowych do Łodzi oraz dwóch spotkań w Lututowie . Nasi uczestnicy projektu czyli 22 uczniów Szkoły Podstawowej w Lututowie mieli okazję odwiedzić Łódzki Dom Kultury, Politechnikę Łódzką oraz Akademię Sztuk Pięknych. Wszystko to relacjonowaliśmy w poprzednich artykułach. Tym razem odbyły się warsztaty ekologiczne w Lututowie.

Gościliśmy Pana Dariusza Matusiaka współtwórcę Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” w Łodzi, przez wiele lat aktywnie zaangażowanego w projekty artystyczne Teatru „Węgajty. Pan Dariusz Matusiak jest współtwórcą i twórcą programów ekologicznych min. „Stabieńszczyzna -Wioska Artystyczno -Ekologiczna”, „Księga pól i lasów”, „Mój Zielony Świat”, „Cztery Żywioły”, „Laboratorium Edukacji”, „Tropami Tęczowego Wojownika”.

W czasie warsztatów odbyły się zajęcia plastyczne i teatralne o tematyce ekologicznej. Warsztaty te w przystępny sposób wyjaśniały młodym uczestnikom znaczenie danego żywiołu – dla świata przyrody i znaczenie ochrony środowiska. Zajęcia te miały na celu pokazanie dzieciom piękna otaczającego ich świata, ucząc świadomej komunikacji, konstruktywnego myślenia i rozwiązywania problemów, co bezpośrednio przekłada się na zachowanie szacunku do siebie i do żyjących wokół nich ludzi, zwierząt i roślin. Jak mądrze korzystać z piękna Planety Ziemia i dbać o nią , jak być za nią odpowiedzialnym.

Przed nami kolejne i już ostatnie warsztaty w ramach projektu, tym razem wokalno- aktorskie, o których napiszemy w następnych relacjach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.