Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu

Jak co roku w Rawiczu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu „Sprawni Razem”. Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników. Uczniowie rywalizowali na dystansach 50m i 100m w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat i powyżej. Nasi pływacy zdobyli aż 20 medali, co jest naszym rekordem jeżeli chodzi o ilość medali: 10 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został WOJCIECH KOLEBSKI, a zawodniczką WIKTORIA GĄSZCZAK. Szkoła ze Słupi została także najlepszą drużyną Mistrzostw Województwa, zdobywając zasłużony puchar. Jest to trzeci raz z rzędu kiedy nasi uczniowie wracają z pucharem. Oto nasi medaliści: Wojciech Kolebski – złoty medal na 50 m, 100m stylem dowolnym Wiktoria Gąszczak – złoty medal na 50m, 100m w stylu klasycznym Artur Gruszka – złoty medal na 50m, 100m w stylu dowolnym Kacper Klain – złoty medal na 100m w stylu klasycznym i srebrny na 100m w stylu klasycznym Dominik Nowakowski – złoty medal na 50m w stylu klasycznym i srebrny na 100m w stylu klasycznym Kacper Mączka – srebrne medale na 50m w stylu dowolnym i na 100m w stylu dowolnym Jakub Augustyniak – srebrne medale na 50m i 100m w stylu grzbietowym Karolina Marczak – brązowy medal na 100 m w stylu grzbietowym Jakub Ziółkowski – brązowe medale na 50m i 100m stylem klasycznym.

Ponadto sztafeta 4 razy 50m chłopców i dziewczynek sięgnęła po złoto. Już 28 – 29 kwietnia 4 uczniów naszej szkoły : Wojciech Kolebski, Wiktoria Gąszczak, Kacper Klain i Artur Gruszka będzie reprezentowało Województwo Wielkopolskie na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Łomiankach. Do zawodów pływackich naszych mistrzów przygotowali p. Łukasz Gruszka i Zbigniew Orkowski. Wielkie gratulacje dla szkolnych pływaków oraz dla ich trenera. Trzymamy kciuki na pokaz umiejętności pływackich na Mistrzostwach Polski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Słupia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.