Sebastian Sikora reprezentował lokalną chóralistykę w Turcji!

W dniach 27-30. marca Sebastian Sikora, dyrygent i dyrektor artystyczny chórów „Con Grazia” z Czastar, „Biała Góra” z Węglewic oraz „Cantiamo Tutto” z Wrocławia uczestniczył w I Międzynarodowej Konferencji Muzycznej w Kirikkale w Turcji.

Przedstawił referat o tym, że każdy może stać się dobrym wokalistą, a to wszystko na przykładzie swoich chórów. Oprócz aspektów naukowo-dydaktycznych zawartych w wystąpieniu, zaprezentował mnóstwo zdjęć i nagrań wideo z prób, które prowadzi na co dzień z chórami. Na zakończenie konferencji odbył się koncert promujący muzykę chóralną, podczas którego Sebastian Sikora wystąpił wraz z kwartetem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, wykonując kilka najważniejszych dzieł muzyki chóralnej. Dodatkowo Sikora wykonał dwa utwory polskiej muzyki rozrywkowej przy akompaniamencie gitary.
Już w kwietniu Dyrygent Sikora ponownie wyjedzie do Turcji, tym razem na Międzynarodowy Festiwal Chóralny. Relacja już wkrótce.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ze świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Sebastian Sikora reprezentował lokalną chóralistykę w Turcji!

  1. WERSAL pisze:

    SUPER