X-LECIE Wieruszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wieruszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w roku 2008 dzięki zaangażowaniu ówczesnej burmistrz Wieruszowa, Iwonie Szkopińskiej. Uniwersytet od początku istnienia jest sekcją WDK.
Bez wsparcia włodarzy miasta, bez przydzielania funduszy na zadania, działalność Uniwersytetu nie mogłaby zataczać tak szerokich kręgów.

Pierwszą starościną UTW była Pani Maria Dorosławska a koordynatorem z ramienia WDK, Pani Małgorzata Zych. Na przestrzeni lat w zarządzie pojawili się: Janina Garczarek, Elżbieta Fiszer, Halina Strzelecka, Kazimierz Jasiński, Barbara Bezen, Jadwiga Opacka, Wanda Kuźbik, Ireneusz Magott, Henryka Biegańska, Urszula Fusek, Małecka Danuta, Zdzisława Pospiech, Felicja Jankiewicz, Małgorzata Hącia.
Na początku drogi Uniwersytet liczył 20 członków, obecnie około 170 osób. Przez te 10 lat odbyło się 350 godzin lekcyjnych z każdego typu zajęć, 35 wycieczek, niezliczona ilość spotkań nieformalnych, niepoliczalne nawiązane przyjaźnie.Działania uniwersytetu koncertują się na ciągłym poszerzaniu wiedzy i umiejętności, utrzymania i rozwijania sprawności fizyczne i umysłowej, pobudzania chęci do życia i działania. Tworzą go osoby w wieku 50 +, które same decydują o tym, czym będą się zajmować w danym roku akademickim.

Oferta programowa skupia się w obrębie dziedzin:
– wykłady seminaria
– lektorat języków obcych
– sekcje zainteresowań
– warsztaty artystyczne
– zajęcia ruchowe
– imprezy kulturalne, turystyczne i okolicznościowe14 roku 2018 Wieruszowski

Uniwersytet obchodzi swoje 10-lecie.

Uroczystość uświetnili goście: włodarze z powiatu i gminy, dyrektorzy WDK, prasa, członkowie UTW, zaprzyjaźnione instytucje i sponsorzy wspierający działalność WUTW. Uroczystości zainaugurował Chór WUTW, następnie odbył się koncert muzyki żydowskiej zespołu „Szalom Chełm”, podziękowania dla gości i tańce przy kapeli „Los Emerytos”.
WUTW przez cały rok prowadzi nabór studentów.

Źródło WDK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.