XVIII Powiatowe Prezentacje Teatralne w WDK

Na deskach naszej sceny zaprezentowało się pięć zespołów z regionu:
Zespół Teatralny „Magia” z Wyszanowa, Zespół Teatralny „Szpileczka bis” z Niwisk,
Zespół „Skrzaty” ze SP Nr 1, Zespół „Pajacyk” ze SP Nr 3 w Wieruszowie i Zespół Teatralny ze SP
Nr2 w Wieruszowie.
Komisja konkursowa, której przewodniczył reżyser amatorskiego ruchu teatralnego Pan Jerzy Kaszuba, po wnikliwej ocenie występujących postanowiła przyznać nagrody:
I miejsce dla Zespołu „Magia” za pieknie przygotowany i ciekawy spektakl teatralny pt. „Słowik” adaptacja baśni H. Ch. Andersena. Spektakl oczarował wszystkich, dowodem na właściwy wybór była gorąca reakcja publiczności. II miejsce dla zespołu „Skrzaty” za przeniesienie widowni w świat Smerfów, III miejsce komisja przyznała Grupie Teatralnej „Pajacyk” za ciekawą adaptację wiersza pt. „Krawcowe”. Zespoły: „Szpileczka bis” i Zespół ze SP nr 2 w Wieruszowie otrzymały wyróżnienia. Nie obyło się bez wyróżniających się postaci i tutaj komisja indywidualnie nagrodziła:
Roberta Małysa za postac Cesarza, Nikolę Gajewską za postać Gargamela, Agnieszkę Baberowską jako Hogatę, Amelię Domagałę jako czarownicę, Angelikę Ryś za nauczycielkę, Julię Wróbel za postać Karoliny i Marcina Szandałę za bostać urmistrza.
W ramach tegorocznych prezentacji 12 i 13 kwietnia (przez dwa dni) odbywały się indywidualne warsztaty, dla wszystkich grup teatralnych, prowadzone przez Pana Jerzego Kaszubę.
Dziękujemy za wsparcie naszych działań Gminę Wieruszów i Starostwo Powiatowe.
Następne prezentacje już za rok. Zapraszamy.

WDK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.