„Dwójka” w Kopalni Srebra i Muzeum Chleba

14 maja, uczniowie z klas II – III oraz Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie pojechali na wycieczkę, gdzie oglądali Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach i Muzeum Chleba w Radzionkowie.

W kopalni, na głębokości 40 m uczniowie pokonali szlak turystyczny o długości 1740 metrów, z czego większość przebyli pieszo, a 270 metrów przepłynęli łodziami podziemną sztolnią. Pod ziemią temperatura wynosiła około 10 stopni Celsjusza, co dostarczało dodatkowych wrażeń. W czasie niezwykłej wędrówki uczniowie oglądali pochodzące z XVIII i XIX w. przodki górnicze, dawne stanowiska pracy i narzędzia. Dzieci słyszały udźwiękowione w autentyczne odgłosy i ciężką pracę gwarków, efekty zawału kopalnianego, jadących wózków i robót strzałowych, co pozytywnie wpływało na odbiór tego miejsca.

W muzeum przyglądali się dokładnie wszystkim etapom powstawania chleba, gdzie zgromadzono mnóstwo narzędzi, maszyn i przedmiotów codziennego użytku. Wielką atrakcją było upieczenie własnej bułeczki. Na koniec zjedli posiłek w McDonald’s.

Wszyscy zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domów i już myślą o kolejnej wycieczce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów-Podzamcze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.