Mistrzostwa Gminy Wieruszów w Czwórboju Lekkoatletycznym

Zawody zostały zorganizowane wspólnie przez Gminny Ośrodka Sportu i Turystyki, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Gminę Wieruszów.
Do rywalizacji stanęło pięć zespołów. Trzy drużyn chłopców: SP w Pieczyskach, SP Nr 1 w Wieruszowie, SP Nr 2 w Wieruszowie. Oraz dwie drużyny dziewcząt z SP Nr 1 w Wieruszowie i SP w Wyszanowie.

Wszystkie szkoły walczyły o uzyskanie jak najlepszego rezultatu, który kwalifikował je do udziału w zawodach powiatowych. Konkurencje z którymi zmierzyli się uczniowie z naszych szkół to: bieg na dystansie 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na dystansie 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców.

W klasyfikacji końcowej wyniki przedstawiają się następująco:

Czwórbój chłopców

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieruszowie [ pięć najlepszych wyników ] – 758 punktów
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Pieczyskach [ pięć najlepszych wyników ] – 520 punktów
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieruszowie [pięć najlepszych wyników ] – 466 punktów

Czwórbój dziewcząt

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieruszowie [pięć najlepszych wyników] – 745 punktów
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wyszanowie [ pięć najlepszych wyników ] – 495 punktów

Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze. Dwa pierwsze zespoły chłopców czyli drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie i drużyna Szkoły Podstawowej w Pieczyskach oraz dwie drużyny dziewcząt: Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie i drużyna Szkoły Podstawowej w Wyszanowie wywalczyły awans do zawodów powiatowych.

Życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji.

Koordynator Sportu Szkolnego Gminy Wieruszów
PSZS w Wieruszowie
Jarosław Urbaniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.