Mistrzostwa Polski w pływaniu „Sprawni razem” – Łomianki 2018

28-29.04.2018 roku w Łomiankach odbyły się XXII Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Sprawni Razem”.

Czworo uczniów Zespołu Szkół specjalnych w Słupi pod Kępnem reprezentowało województwo Wielkopolskie.

W piątek uczniowie mieli okazję uczestniczyć w meczu Ekstraklasy Legia Warszawa – Korona Kielce, natomiast w sobotę odbyły się eliminacje do niedzielnych finałów pływackich. Wszyscy nasi uczniowie doskonale poradzili sobie podczas eliminacji, czym zagwarantowali sobie udział w finałach, które zakończyły się dla nich ogromnym sukcesem. Zawodnicy zdobyli łącznie, aż 10 medali.

Mistrzostwo Polski w kategorii do lat 13 zdobył Kacper Klain  – złoto na 25m stylem dowolnym i brązowy medal na 25m stylem grzbietowym. Ponadto Kacper płynął w trudnej konkurencji na 100 metrów stylem zmiennym i wywalczył również brązowy medal.

W kategorii do lat 16 medale wywalczyli:

Wojciech Kolebski – złoty medal na 50m stylem dowolnym bijąc przy okazji swój rekord życiowy 32,90 s. Wojtek pobił swój życiowy rekord również w kategorii na 100m, którą skończył z czasem 1,16,45.

Wiktoria Gąszczak – srebrny medal na 100m stylem klasycznym i brązowy na 50m stylem klasycznym.

Artur Gruszka – srebrny medal na 50m stylem grzbietowym i brązowy na 100m stylem grzbietowym, oraz brązowy medal na 50m stylem dowolnym w kategorii open.

Wojtek, Wiktoria i Artur zdobyli również złoty medal w sztafecie 4×50 Mix.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Słupia pod Kępnem, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.