Ogólnopolskie Mistrzostwa w Biegu na Orientację- ,,Puchar Najmłodszych”

Powiat Wieruszowski zaprasza na Ogólnopolskie Mistrzostwa w Biegu na Orientację ,,Puchar Najmłodszych”.

 

 

Już w ten weekend, 1-3 czerwca 2018 r. na terenie powiatu wieruszowskiego odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Biegu na Orientację ,,Puchar Najmłodszych”. Powiat Wieruszowski wspólnie z Polskim Związkiem Orientacji Sportowej i Uczniowskim Klubem Sportowym ,,Junior” z Ochędzyna przygotowywał się do tego wydarzenia ponad rok czasu. To duży zaszczyt ale i wyzwanie z uwagi na rangę przedsięwzięcia, jak i liczbę dzieci, które odwiedzą nasz teren już za kilka dni – na ten moment swój udział zadeklarowało niespełna 500. dzieci z całej Polski.

Jest to zatem wspaniała okazja do promocji regionu oraz popularyzacji dyscypliny sportowej, jaką są biegi na orientację. Przypomnijmy, że produktem turystycznym Powiatu Wieruszowskiego pn. ,,Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem” są właśnie biegi na orientację, które rozsławiają region.

Należy podkreślić, że ilość tras orienteeringowych w powiecie wieruszowskim jest fenomenem w skali ogólnopolskiej – posiadamy ich w tym momencie 9, a już oficjalnie po zawodach – 10!

Sportowe wydarzenie potrwa trzy dni i zostanie przeprowadzone w trzech miejscowościach powiatu wieruszowskiego.

PROGRAM MISTRZOSTW:
1 czerwca (piątek) – godz. 16:00 – rozpoczynamy bieg sprinterski
w miejscowości Sokolniki;
2 czerwca (sobota) – godz. 10:00 – zawodnicy będą zmagać
się w biegu klasycznym w miejscowości Żdżary.
W tym dniu odbędzie się podsumowanie dwóch dni sportowych zmagań.
O godzinie 18:00 nastąpi uroczyste uhonorowanie zwycięzców biegu
sprinterskiego oraz klasycznego. Miejscem dwudniowej inauguracji będzie Stary Ochędzyn przy miejscowym ,,Figloraju”, gdzie po uroczystym podsumowaniu, z okazji ,,Dnia Dziecka” przygotowano dla dzieci program rozrywkowy.
3 czerwca (niedziela) – godz. 10:00 – start zawodów w Starym Ochędzynie, konkurencja: biegi sztafetowe. O godzinie 14:00 nastąpi uroczyste podsumowanie biegów, jak i całego wydarzenia.

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA
W PRZEDSIĘWZIĘCIU!

Przyjmijmy gości na Ziemi Wieruszowskiej i wspólnie świętujmy cykl sportowych zmagań w biegu na orientację!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski, Sokolniki, Stary Ochędzyn, Żdżary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.