Umowa na dofinansowanie żłobka

2 maja Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, której towarzyszył doradca – Piotr Trybek, złożyli wizytę w Łęce Opatowskiej. W trakcie wizyty Wicewojewoda wspólnie z Wójtem Gminy Adamem Kopisem podpisali umowę w sprawie udzielenia wsparcia finansowego w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH”– edycja 2018.

Gmina Łęka Opatowska otrzymała 320 000,00 zł na budowę Publicznego Żłobka Samorządowego w Łęce Opatowskiej. Inwestycja dotyczy utworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, w tym budowy nowej nieruchomości/ wolnostojącego budynku jednokondygnacyjnego na miejscu starego obiektu pełniącego do tej pory funkcję przedszkola (ul. Słoneczna 2 w Łęce Opatowskiej) oraz zakupu i montażu pierwszego wyposażenia. Planowany nowy obiekt będzie przeznaczony na utworzenie jednego oddziału żłobkowego dla 16 dzieci, bloku żywieniowego pracującego w układzie kuchni niezależnej, oraz pozostałych pomieszczeń tworzących w pełni funkcjonalny obiekt żłobkowy. W budynku zostaną także utworzone dwa oddziały przedszkolne w obsadzie 25 dzieci każdy.

„Niezmiernie cieszymy się z pozyskanej dotacji na budowę Żłobka w Łęce Opatowskiej. Będzie to już drugi tego tupu obiekt na terenie Gminy. Inwestycja ta jest swoistą odpowiedzią na głos mieszkańców, którzy wielokrotnie zgłaszali zapotrzebowanie na zwiększenie ilości miejsc opieki dla najmłodszych dzieci” – powiedział wójt Adam Kopis.

Zwieńczeniem wizyty wicewojewody było spotkanie z panią Ireną Nawrocką – żołnierzem oddziału Franciszka Olszówki „Otta” jedynej żyjącej uczestniczki działań oddziału „Otta” z terenu powiatu kępińskiego. Spotkanie upłynęło na wspólnych rozmowach oraz wzruszających wspomnieniach pani Ireny.

red.
leka-opatowska.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.