Z książką na walizkach. A to historia.

W sobotę 12. 05. 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie wzięli udział w wojewódzkim finale VI łódzkich spotkań z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach. A to historia”.

 

Na wydarzeniu popularyzującym czytelnictwo pojawiło się kilku znanych pisarzy: Paweł Wakuła, Grażyna Bąkiewicz, Anna Czerwińska-Rydel, Kalina Jerzykowska, Barbara Kosmowska, Zuzanna Orlińska, Katarzyna Ryrych i Kazimierz Szymeczko. Miała także miejsce promocja ilustrowanej książki Pawła Wakuły Wierusz i Nikt napisanej z okazji 650-lecia miasta.

Uczestnicy imprezy mogli porozmawiać z pisarzami i otrzymać dedykację z autografem. Dla najmłodszych dużą atrakcją było wypuszczenie balonów w barwach Wieruszowa. Szkoły i przedszkola przygotowały występy artystyczne na podstawie książek autorów, którzy przybyli na spotkanie z czytelnikami. Uczniowie SP nr 2 przedstawili historię o rycerzu Wieruszu i rybałcie Dobku.

W konkursie na najpiękniejsze kostiumy wyróżniono Małgosię Przybyłę z klasy V i Jakuba Szczepaniaka z klasy II c gimnazjum, którzy otrzymali nagrody – upominki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.