Zaproszenie do udziału w Szkole Letniej

Na zaproszenie Władz Prowincji Syczuan – Partnerskiej prowincji Województwa Łódzkiego zapraszamy uczniów liceów z terenu województwa do udziału w Szkole Letniej w Chengdu w Syczuanie w dniach 25 lipca a 1 sierpnia 2018.

 

Warunkiem uczestnictwa jest skończone 18 lat w momencie wyjazdu.

Zgłoszenia wraz z listem motywacyjnym można przesyłać do Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej UMWŁ do 30 maja 2018 roku na adres wz@lodzkie.pl. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 9 osób, które będą uczestniczyć w programie. Informacja o wynikach rekrutacji zostanie przedstawiona do 1 czerwca 2018 roku. Zainteresowani będą musieli pokryć koszty wizy i przelotu, organizator pokrywa koszty pobytu i wyżywienia w Chinach.

Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy „Poznaj Syczuan” 2018  odbędzie się w pomiędzy 25 lipca, a 1 sierpnia. W trakcie wydarzenia młodzież będzie miała okazję odwiedzić słynne miejsca turystyczne – światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego, miejsca związane z wybitnymi postaciami historycznymi, a także zapoznać się z niematerialnym dziedzictwem kulturowym, wyjątkowymi obiektami miejskimi oraz nowoczesnymi fabrykami w Chengdu i Syczuanie.

Będzie też możliwość spróbowania i przygotowywania posiłków kuchni syczuańskiej oraz zapoznania się z tradycyjną chińską sztuką ludową (tradycyjne wycinanki z papieru, chińskie, noworoczne malownictwo), a także zobaczenia spektakli opery syczuańskiej: E’mei Kung Fu oraz Taijiquan. W trakcie pobytu zorganizowane zostaną także liczne aktywności oraz przedstawienia artystyczne dla młodzieży z Polski i Chin, aby ułatwić wspólną komunikację i wzajemne zrozumienie.

Harmonogram Międzynarodowego Obozu Młodzieżowego „Poznaj Syczuan”

Dzień 1 – Chengdu. Cały dzień: rejestracja
Dzień 2 – Chengdu
Rano: Ceremonia otwarcia Szkoły Letniej oraz aktywności pozwalające uczestnikom poczuć urok tradycyjnej kultury chińskiej (kaligrafia, wycinanki z papieru, taniec)
Wieczór: Aktywności pozwalające uczestnikom doświadczyć elementów kultury chińskiej (tradycyjne chińskie malownictwo, chińskie węzły i Taijiquan)
Dzień 3 – Chengdu
Rano: Wizyta w Bazie Pandy Wielkiej oraz w Międzynarodowym Porcie Kolejowym Chengdu – oryginalnym przystanku pociągów na linii Chengdu – Europa
Wieczorem: Wizyta w Muzeum Sanxingdui oraz w New Year Painting Village w Mianzhu (aby przyjrzeć się procesowi tworzenia chińskich, noworocznych malowideł)
Dzień 4 – Chengdu
Rano: Wizyta w oddziale Faw-Volkswagen w Chengdu oraz w Duijiangyan w celu poznania systemów irygacyjnych
Wieczorem: Wizyta w West Pearl Tower – wieży telewizyjnej w Chengdu
Dzień 5 – Chengdu
Rano: Wizyta w Leshan i zwiedzanie Posągu Buddy
Wieczorem: Wizyta w Świątyni Buddy na górze E’mei oraz w muzeum sztuk walki
Dzień 6 – Chengdu
Rano: Zajęcia w lokalną młodzieżą oraz warsztaty kuchni syczuańskiej
Wieczorem: Występ Opery Syczuańskiej
Dzień 7 – Chengdu
Rano: Czas wolny (uczestnicy mogą wybrać się na Chunxi Road, Broad & Narrow Alley, Sino-ocean Taikooli itp.)
Wieczorem: Ceremonia zamknięcia Szkoły Letniej (przedstawienia artystyczne uczestników oraz lokalnej młodzieży)
Dzień 8 – Powrót do domu

Prosimy media o udostępnienie tej informacji,

Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments