Dni Gminy Trzcinica na sportowo

X Dni Gminy Trzcinica na sportowo

10 czerwca br. od godz. 14:00 na Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik” w Trzcinicy odbyły się rozgrywki sportowe zorganizowane w ramach obchodów X Dni Gminy Trzcinica.

Na boisku trawiastym odbył się Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Trzcinica o Puchar Wójta Gminy Trzcinica, w którym gościnnie wystąpiła drużyna z Szymonkowa. Do rozgrywek przystąpiło łącznie 5 drużyn, grano systemem każdy
z każdym. Zawody przeprowadził Animator Sportu na Orliku Dariusz Piędzioch. Poziom zawodów był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie w poszczególnym spotkaniu decydowała niejednokrotnie 1 bramka. W celu wyłonienia 3 miejsca konieczne było zorganizowanie dodatkowo serii rzutów karnych. Wyniki rozgrywek piłki nożnej przedstawiają się następująco:

1 miejsce – Sołectwo Laski
2 miejsce – Sołectwo Trzcinica
3 miejsce – Sołectwo Wodziczna
4 miejsce – Sołectwo Szymonków
5 miejsce – Sołectwo Aniołka Pierwsza.

Równolegle na boisku wielofunkcyjnym odbył się młodzieżowy turniej koszykówki w formie tzw. street balla. Drużyny składały się z 3 zawodników, a rozgrywki przeprowadził również Animator Sportu na Orliku Przemysław Fuczyło. Zgłoszone drużyny również grały systemem każdy z każdym do zdobytych 12 punktów. Wyniki rozgrywek street balla przedstawiają się następująco:

1 miejsce – Filip Smyrek, Jakub Łakomy, Mateusz Pawlik
2 miejsce – Kacper Mańka, Denis Gatner, Tybeliusz Szymała
3 miejsce – Mikołaj Mańka, Dominik Pigulski, Bartosz Muszalski

Rozgrywki sportowe podsumowane zostały przez Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika na stadionie sportowym przed licznie zebranymi mieszkańcami i uczestnikami Dni Gminy Trzcinica. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale, które wręczone zostały na scenie.

W tym dniu nie zabrakło również innych atrakcji związanych z promowaniem sportu i aktywności fizycznej. O godzinie 18:30 na terenie stadionu sportowego w Trzcinicy odbyło się podsumowanie sezonu piłkarskiego młodzieżowego klubu sportowego GKS Trzcinica.

Wszyscy zawodnicy otrzymali z tego tytułu pamiątkowe medale. Następnie na płycie głównej boiska odbył się trening, a młodzi piłkarze zaprezentowali swoje umiejętności podczas konkursu przygotowanego na wzór popularnego wśród dorosłych zawodowych zawodników tzw. turbokozaka. Polegał on na trafianiu piłką w słupek lub poprzeczkę bramki, oddawaniu licznych strzałów na bramkę, strzelaniu rzutów karnych i innych zabawach z piłką.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.