Finał ” Muzycznej Wiosny” w Kępnie

Na zakończenie „Muzycznej wiosny w Kępnie” organizatorzy; Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Pan Piotr Psikus oraz Kępiński Ośrodek Kultury na czele z Panią Dyrektor Anną Niesobską przygotowali „wisienkę na torcie”, która wieńczy dzieło.

 

 

Na sobotę (16 czerwca) i niedzielę (17 czerwca) przewidziano już ostatnie koncerty, które zamykają projekt „Muzyczna Wiosna w Kępnie”. Wkrótce rozpoczną się imprezy pn. „Muzyczne Lato w Kępnie” i „Piątkowe koncerty”.

Dwudniowy piknik przygotowany przez organizatorów zaskoczył zapewne  niebywałą gratką niezawodną kępińską publiczność i przyjezdnych z okolicznych miejscowości .
W sobotę impreza rozpoczęła się od godziny 16.00. Na scenie usytuowanej na pięknym kępińskim rynku wystąpili młodzi wokaliści ze Studia Piosenki Pani Renaty Nowickiej. Kolejno na scenie pojawiali się artyści w swoich popisach: Igor Zawodny, Zespól 4M, Carmel, Metamorfoza z ekspertem – Atelier Staszak, Jarecki Live Band i … gwiazda wieczoru PECTUS – niezwykle popularny i lubiany zespół.

Finał Muzycznej Wiosny w Kępnie – PECTUS

Finał Muzycznej Wiosny w Kępnie -PECTUS

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy 17 czerwca 2018

Bracia Szczepanikowie oczarowali publiczność. To był nie tylko wspaniały koncert – to było cudowne widowisko! Doskonałe aranżacje muzyczne, wokal, choreografia, multimedialne duety z niekwestionowanymi diwami polskiej piosenki; Marylą Rodowicz i Tomaszem Szczepanikiem oraz Kayah również z Tomaszem Szczepanikiem. Utwory te pochodziły z płyty pt. „Kobiety”.

Zespół PECTUS tworzy czterech muzyków, którzy notabene prywatnie są braćmi: Tomasz Szczepanik – lider zespołu, kompozytor i autor tekstów, Maciej Szczepanik -gitara i śpiew, Mateusz Szczepanik – bas i śpiew oraz Marek Szczepanik – perkusja śpiew.
Koncert zespołu PECTUS dostarczył niepowtarzalnych emocji. Publiczność wraz z artystami nuciła Ich piosenki m.in. „Barcelona”,„Iluzja”, „Szkoła marzeń” i inne. Podczas wykonania utworu „To co chciałbym Ci dać” lider zespołu zaprosił zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewania i rozświetlenia kępińskiego rynku telefonami zapalniczkami, latarkami.
Bracia Szczepanikowie to bardzo utalentowani muzycy i niezwykle sympatyczni ludzie. Chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.
Występ grupy PECTUS to była ta przysłowiowa „wisienka na torcie”.
Dziękujemy!

A  w niedzielne popołudnie i wieczór kolejne muzyczne atrakcje, które zapewnili organizatorzy m.in.: Chór ze Szkoły Podstawowej w Kępnie, Zespół Trębaczy Myśliwskich z Bralina, Chór Qeento Band, Zespół Gramy, Kabaret pod Wyrwigroszem, a na zakończenie frajda dla  dojrzałej publiczności i młodych odbiorców, mianowicie: Janusz Yanina Iwański z zespołem oraz  Zespół Happysad!

Organizatorom dziękujemy za patronat medialny nad imprezą, dziękujemy za to, że wraz z wspaniałą publicznością mogliśmy pośpiewać, ponucić, potańczyć w rytm wspaniałej muzyki. Na to wspaniałe widowisko pracował cały sztab ludzi. Mamy tego świadomość, dlatego w imieniu naszego tytułu medialnego oraz wspaniałego audytorium na kępińskim rynku Wszystkim pięknie Dziękujemy.

Anna Świegot,  .
Foto/Film: E. Tomaszek, Anna G.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.