I i II nagroda dla akordeonistów z Kępna

W dniach 28-30 maja 2018 r. w Solcu Kujawskim odbył się II Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Edukacja Muzyczna Drogą Sukcesu” natomiast współorganizatorami Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Solcu Kujawskim, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Urząd Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim. W konkursie wzięło udział ponad 90 solistów i 4 zespoły akordeonowe z 46 szkół muzycznych w Polsce i na Litwie. Uczestnicy zostali podzieleni na VI kategorii wiekowych (ostatnia to zespoły akordeonowe).

W ramach pierwszej kategorii dodatkowo wyodrębnione zostały grupy wiekowe od litery a – e. Kępińską Szkołę Muzyczną po raz kolejny reprezentował Florian Taras (kategoria 1 c) i Mikołaj Michalczyk (kategoria 1 e) z klasy akordeonu p. Sławomira Mocha. Uczestników oceniało ośmioosobowe, międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Jerzego Kaszuby – Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

W komisji oceniającej zasiedli również prof. dr hab. Zbigniew Ignaczewski z Akademii Muzycznej w Łodzi, prof. Elżbieta Rosińska z Akademii Muzycznej w Gdańsku, prof. Marie-Andrée Joerger z Konserwatorium i Akademii Muzycznej w Strasburgu, doc. Raimondas Sviackevičius z Litwy, dr hab. Jerzy Siemak z Akademii Sztuki w Szczecinie, dr Leszek Kołodziejski z Akademii Muzycznej w Łodzi i dr Daniel Lis z Akademii Muzycznej w Katowicach. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury postanowiło przyznać Florianowi Tarasowi II nagrodę a Mikołajowi Michalczykowi I. Imprezami towarzyszącymi były koncerty i warsztaty akordeonowe, które poprowadził prof. Jurij Szyszkin z Rosji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.