„Młodzik” GKS Czastary Mistrzem Ligi Powiatowej LZS

GKS Czastary „Młodzik” Mistrzem Ligi Powiatowej LZS 2017/2018

Ostatni VI Turniej Ligi Powiatowej „Młodzik” LZS w Wieluniu (rocz. 2005-2006) odbył się 12 czerwca na boisku w Ostrówku. Zawodnicy GKS jechali na turniej z nastawieniem udowodnienia, że zasłużenie prowadzą w lidze i zasługują na tytuł mistrzowski. Wygrali pewnie z przewagą sześciu punktów nad drugą drużyną, odnotowując 5 zwycięstw i dwa remisy. Kolejność VI turnieju: 1. GKS Czastary – 17pkt. 2. LZS Masłowice – 11pkt. 3. LKS Start Łubnice – 11pkt. 4. Warta Osjaków – 11pkt. 5. UMKS Ostrowia Ostrówek – 8pkt. 6. UKS Piłkarz Sokolniki – 8pkt. 7. KS Victoria Skomlin – 6pkt. 8. LZS Wydrzyn – 4pkt.

Komplet wyników VI turnieju w Ostrówku:
LKS Masłowice : GKS Czastary 0:2 (Bartłomiej Honcel, Kacper Sierszeń)
LZS Wydrzyn : Piłkarz Sokolniki 1:1
Warta Osjaków : Start Łubnice 1:1
Victoria Skomlin : Ostrowia Ostrówek 0:0
Victoria Skomlin : GKS Czastary 0:3 (K. Sierszeń, Patryk Maciejewski, B. Honcel)
GKS Czastary : Ostrowia Ostrówek 0:0
GKS Czastary : LZS Wydrzyn 1:0 (Mateusz Łuczak)
Victoria Skomlin : Warta Osjaków 0:0
LKS Masłowice : Start Łubnice 1:0
Piłkarz Sokolniki : Ostrowia Ostrówek 1:3
Warta Osjaków : GKS Czastary 1:3 (K. Sierszeń, M. Łuczak, P. Maciejewski)
LKS Masłowice : Victoria Skomlin 0:0
Piłkarz Sokolniki : GKS Czastary 0:1 (B. Honcel)
Warta Osjaków : Ostrowia Ostrówek 1:0
Start Łubnice : LZS Wydrzyn 2:1

GKS wygrał pięć spośród sześciu turniejów (3 turnieje odbyły się jesienią i 3 wiosną). Jedynie trzy tygodnie temu, zajął drugie miejsce za wicemistrzem ligi Startem Łubnice. Przez cały sezon GKS stracił tylko 7 bramek, głównie za sprawą bardzo pewnego stopera i kapitana drużyny Bartłomieja Honcla oraz świetnie interweniującego w bramce Dominika Machyni. Przyczepić można się jedynie do skuteczności w ataku, ale ta i tak była najwyższa w lidze.

Drużyna GKS Czastary występowała w składzie: Bartłomiej Honcel, Bartosz Lochna, Mateusz Łuczak, Dominik Machynia, Patryk Maciejewski, Dominik Saplis, Kacper Sierszeń, Tomasz Strzała, Kacper Strzelczyk. Trener – Marek Dudka.
Puchary i medale na podsumowaniu rozgrywek w Ostrówku wręczał wójt gminy Ostrówek Pan Ryszard Turek i Przewodniczący Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Wieluniu Pan Tomasz Smolnik. Wicemistrzem Ligi – z dużą przewagą na następnymi drużynami – został Start Łubnice, a trzecie miejsce, pomimo słabszej formy wiosną, obroniła Victoria Skomlin, o jeden punkt wyprzedzając młodych zawodników Piłkarza Sokolniki.

POWIATOWA LIGA MŁODZIK 2017/2018 (klasyfikacja po 6 turniejach)

8. LZS WYDRZYN 21 25:65

Bieżące informacje na temat ligi powiatowej można obserwować na stronie: lzswielun.pl

Zarząd GKS Czastary

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.