Oficjalne otwarcie Podwórka talentów Nivea w Olszowie

Wczoraj (11 czerwca) w Olszowie uroczyście oddano do użytku „Podwórko talentów Nivea”. Pozwoliła na to wygrana w ogólnopolskim konkursie. Wydarzenie połączono z piknikiem rodzinnym na terenie przy szkole.

Miejscowość Olszowa w gminie Kępno znalazła się w pierwszej dwudziestce zwycięzców, na wybranych do konkursu Nivea 200 lokalizacji.

Podczas oficjalnego otwarcia obecny byli zaproszeni goście: posłanka Andżelika Możdżanowska, burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, ks. kanonik Kazimierz Sobasik, radna RM w Kępnie Danuta Pastok, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi p.Kępnem Beata Lebek oraz lokalny działacz społeczny pan Alojzy Nowak.

Żeby to podwórko Nivea mogło powstać potrzebne było zaangażowanie wielu, wielu osób – tłumaczył sołtys Olszowy, Grzegorz Berski. Lider tej inicjatywy dziękował wszystkim zaangażowanym w projekt. – Chciałbym z tego miejsca podziękować jeszcze raz wszystkim, którzy nam pomagali i nas wspomagali. Chciałem podziękować pani dyrektor Jolancie Figiel i nauczycielom. Przede wszystkim chylę czoła przed naszymi dziećmi i naszą młodzieżą, bo to oni poświęcali swój wolny czas podczas wakacji przychodząc 7 dni w tygodniu do szkoły oddając głosy. To dzięki temu dzisiaj możemy być dumni z tego, co udało nam się dokonać.

Głos zabrała także minister Andżelika Możdzanowska. Posłanka klubu PiS nie kryła uznania dla zaangażowania rodziców oraz tego, jak potrafili przekonać swoje pociechy do wspólnej pracy na rzecz lokalnej społeczności. – Jest to sukces całej miejscowości. Miejscowości, która powoduje, że w takich inicjatywach pozostawia się po sobie coś wspaniałego. Coś co będzie sprzyjało nie tylko dobrej zabawie, ale przede wszystkim edukacji, bo to są wspaniałe sprzęty prorozwojowe. To jest ta piękna inicjatywa tej naszej wspólnej, małej ojczyzny.

Postawę sołtysa jak i całej społeczności docenił także burmistrz Piotr Psikus, który stwierdził jasno, że dzisiejsze otwarcie podwórka nie odbyło by się bez dobrego liderowania Grzegorza Berskiego. – 1400 głosów – tyle średnio głosów musiał oddać jeden mieszkaniec Olszowy. Jest to duma i satysfakcja. Obiekt ten powstał dzięki wspólnej inicjatywie i zaangażowaniu różnych środowisk. Widząc ile dzieci tutaj przebywa i widząc państwa tutaj dzisiaj można krótko stwierdzić – było warto!

Wcześniej w tym dniu w Olszowie odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Z tej okazji włodarz gminy przekazał 5 voucherów do wykorzystania w kępińskim kinie Sokolnia, dla 5 osób które oddały największą ilość krwi. Burmistrz Psikus optymistycznie dodał na zakończenie iż jest otwarty na kolejne inicjatywy i inwestycje w Olszowie – Panie sołtysie, co cóż, plac zabaw jest. Pani radna, co robimy, boisko? Boisko! Możemy śmiało siadać jesienią i przygotowywać wniosek. Mamy tereny, żeby obiekt ze sztuczną nawierzchnią powstał w Olszowie. – zakończył Piotr Psikus.

Po części oficjalnej nastąpiło poświęcenie boiska przez ks. Kazimierza Sobasika oraz odprawiona została krótka modlitwa. Zaraz po tym zaproszeni goście oraz dzieci i młodzież wspólnie dokonali tradycyjnego przecięcia wstęgi. I tym sposobem stało się – Podwórko talentów Nivea w Olszowie zostało oficjalnie otwarte!

Warto dodać, że w powiecie kępińskim jeszcze jednej szkole udało się załapać do grona laureatów konkursu Nivea. Mowa tutaj o Zespole Szkół Specjalnych w Słupi p.Kępnem.

Ten rodzinny piknik na stałe zapisał się w kalendarzu imprez szkolnych. Dla każdego dziecka czekały darmowe kupony na napoje, popcorn i wata cukrowa a burmistrz Psikus ze środków samorządowych przekazał do puli jeszcze lody.

W rozmowie z naszym tytułem sołtys Grzegorz Berski zdradził, iż były plany aby wystartować w konkursie „Kolorowe boiska” od firmy Śnieżka. Za zajęcie 1. miejsca można było wygrać wielofunkcyjne boisko sportowe. Okazało się jednak, że zamiast boiska do wygrania jest pracownia chemiczna, co nie do końca spełnia potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

Podwórko czynne jest całą dobę, 7 dni w tygodniu. Posiada oświetlenie a także monitoring. Obok niego znajduje się siłownia zewnętrzna, którą także udało się wygrać w podobnym konkursie firmy Nestle.

red.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Olszowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.