„Pięknieje wielkopolska wieś”- dotacja dla Biadaszek

Sołectwo Biadaszki uczestniczące w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020” znalazło się wśród laureatów VIII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

 

Do konkursu złożono 275 projektów, które zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym, zgodnie z regulaminem konkursu. Ostatecznie rekomendowanych do dofinansowania zostało 128 projektów, w tym projekt z Gminy Łęka Opatowska pn. „Sprawnościowy park rozrywki w Biadaszkach”. Głównym celem ww. projektu jest podniesienie atrakcyjności i estetyki wsi Biadaszki poprzez poprawę zagospodarowania przestrzeni publicznej, znajdującej się przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Biadaszkach oraz wkomponowanie w jej otoczenie sprawnościowego parku rozrywki dla dzieci, składającego się z następujących elementów:

– Zestawu wspinaczkowego złożonego ze zjeżdżalni, trapu wejściowego z liną, rury strażackiej, ścianki linowej, ścianki wspinaczkowej oraz drążków do przewrotów;
– Huśtawki dwuosobowej;
– Huśtawki wahadłowej z siedziskiem typu bocianie gniazdo;
– Huśtawki wagowej dwuosobowej na wsporniku;
– Karuzeli trzyosobowej z antypoślizgowymi siedziskami z oparciem.

Gmina na ten cen pozyskała dofinansowanie w kwocie 30 000 zł. Pozostałe koszty w wysokości 29 942,81 zł pokryte zostaną ze środków własnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biadaszki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.