Wieruszowski Piknik z Powiatem

W sobotę 9 czerwca w godzinach popołudniowych na wieruszowskim rynku pojawiły się kolorowe stoiska wystawiennicze, scena, na której prezentowali się lokalni artyści oraz tłumy mieszkańców naszego powiatu i gości przyjezdnych.

Szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie i Ministerstwo Rolnictwa zorganizowały stoiska wystawiennicze; i tak: Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie zaprezentował swoją szkołę informując o kierunkach nauczania. Obecny na pikniku dyrektor ZSR Pan Robert Majchrowicz oprócz tego, że promował podległą jemu instytucję oświatową to udzielał szereg informacji, zapraszał chętnych do kształcenia się na wielu ciekawych kierunkach. Uczennice kierunku Architektura krajobrazu wraz z nauczycielem tego przedmiotu wykonywali piękne bransoletki z żywych, kolorowych kwiatów i inne ozdoby.

ZSP im. Staszica i ZSO im. Kopernika na swoim stoisku promowały zdrową żywność. Swoje stoiska miały też Koła Gospodyń Wiejskich z Podzamcza, Mieleszyna i Wójcina, na których promowały produkty regionalne, ponadto Powiatowe Centrum Medyczne, gdzie można było zbadać np. poziom cukru, ciśnienie, uzyskać porady dietetyczne czy nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy; zaprezentowały się komendy: KPP, KP PSP oraz Dom Pomocy Społecznej w Chróścinie, UTW  i wiele innych instytucji, które służyły fachową informacją i pomocą.

Piknik z Powiatem na wieruszowskim Rynku

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy 9 czerwca 2018

Koło Łowieckie zapraszało do degustacji dziczyzny i innych potraw.
Powiatowy Piknik był okazją do podsumowania VII Rajdu Konnego, rajdów rowerowych: XXXIX Rajdu Wojewódzkiego i rajdu seniorów wieruszowskich.
Scena zaś obfitowała w wielu wspaniałych wykonawców.

Z nowym programem i po raz pierwszy na pikniku w Wieruszowie wystąpiły Panie z Towarzystwa Aktywnych Kobiet z Sokolnik. Program TAK; przygotowanie, zaangażowanie Pań, scenografia, układy taneczne i wokalne zaskoczyły i zachwyciły publiczność. Wielka szkoda, że nie przewidziano bisów, ale program pikniku był naprawdę bardzo bogaty.

Piknik z Powiatem – TAK

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy 9 czerwca 2018

Wystarczy pokrótce wymienić: występ Chóry Con Crazia z Czastar, Kapeli Lututowianie, Klub Tańca Bolero z sekcją wokalną z Bolesławca, Zespół Folklorystyczny Sokolniki i inne. Odbywały się pokazy ratownictwa wysokościowego i gaszenia pożaru przez strażaków z KP PSP, pokaz małych strażaków z Drużyny Dziecięcej przy OSP w Wieruszowie, który zawsze zachwyca i gromadzi dużą rzeszę widzów. Był również integracyjny plac dla dzieci i wiele, wiele innych atrakcji.

Piknik z Powiatem Mali Strażacy z Wieruszowa

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy 9 czerwca 2018

Piknik z Powiatem Con Crazia

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy 9 czerwca 2018

Na zakończenie najlepszym zawodnikom Fiesty balonowej wręczono nagrody. Zwieńczeniem sobotniego dnia był pokaz wieruszowskiej grupy YoungFire oraz loty na uwięzi.

Zakończenie Powiatowego Pikniku to była właśnie ta przysłowiowa „wisienka na torcie”. W koncercie Muzycznym pn. : Muzyka filmowa na przestrzeni lat wystąpił wieruszowianin Tomek Wojtan w duecie z Beatą Rzeźnik. Oboje są studentami Akademii Muzycznej w Łodzi.

Piknik z Powiatem

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy 9 czerwca 2018

Piknik zorganizowany przez Powiat Wieruszowski zakończyło podsumowanie Fiesty Balonowej. Dzięki łaskawej pogodzie był on wspaniałą okazją do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.