Wycieczka przedszkolaków ze Żdżar do Górecznika

Dnia 18 czerwca 2018 r. przed szkołę w Żdżarach przyjechał autokar. Ciekawe kogo zabierze na wycieczkę? Ooo… tym razem wsiedli nasi najmłodsi – przedszkolaki i ich mamy. Ciekawe dokąd pojechali? Z ich relacji wynika, iż przejechali przez Ostrzeszów i Antonin i dojechali do Górecznika.

Swoją przygodę w Góreczniku rozpoczęli od warsztatów „pieczenia chleba”. Zapoznali się z produktami potrzebnymi do wypieku chleba, następnie samodzielnie formowali ciasto na chlebek, nadając im wymyślony przez siebie kształt.

Kolejny etap wycieczki to zwiedzanie mini zoo z panią przewodnik, która opowiadała ciekawie o wszystkich zwierzętach: perliczkach, strusiach, kozach, pawiach, lisach ,indykach i innych. Dzieci mogły też karmić kozy. Atrakcją wycieczki były również zamki dmuchane, kolejka linowa, przejażdżka ciuchcią oraz inne urządzenia na placu zabaw. Wycieczka zakończyła się posiłkiem oraz wręczeniem upieczonych chlebków i torebek z niespodziankami. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły bezpiecznie do domu.

Marlena Goj

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żdżary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.