Zaczarowany las

12 czerwca br. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy na zaproszenie dyrektor Renaty Gość zawitał Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Spektakl pt. „Zaczarowany las” miały okazję obejrzeć dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego z Trzcinicy.

Około 100 dzieci wraz z nauczycielkami z zainteresowaniem obejrzało spektakl ekologiczny, którego motto brzmi: „żyj z przyrodą w zgodzie”. Przedstawienie ukazało przygody trzech chłopcy, którzy spędzili wolny od szkoły dzień w lesie. Niestety, nie potrafili uszanować jego mieszkańców, ranili drzewa łamiąc ich gałęzie i zdzierając im korę, a dodatkowo śmiecili i bardzo hałasowali. Spotkane w lesie zwierzęta próbowały wytłumaczyć chłopcom, że należy szanować las i przyrodę. Niestety nauka nie poskutkowała, za co Duch Lasu dał urwisom solidną nauczkę, zsyłając na nich burze, ciemności i mary leśne. W bajce, na szczęście pojawia się złota rybka, która za pomocą trzech życzeń przemienia chłopców i zwierzątka.

Spektakl kukiełkowy dla dzieci jest jednym z elementów  projektu trzcinickiej biblioteki pn. „Z książką w świat przygody, wartości i wiedzy” w ramach Programu „Partnerstwo dla książki”. W nadchodzących miesiącach zarówno na małych czytelników, jak i na tych starszych czeka wiele atrakcji przygotowanych przez bibliotekę. Planujemy realizację kolejnych spektakli teatralnych, zajęć dla dzieci, warsztatów motywacyjnych dla młodzieży oraz spotkań autorskich i koncertu poezji śpiewanej dla dorosłych. Zostaną wydane także nowe zakładki do książek. Ponadto w ramach drugiego projektu biblioteki pn. „Z książką w plecaku przemierzamy gminę, ojczyznę i świat” na naszych czytelników także czeka wiele atrakcji, skupionych wokół tematyki regionalnej i podróżniczej. – mówi Renata Gość, dyrektor GBP w Trzcinicy.

Po spektaklu, animatorzy ku uciesze dzieci wystrzelili pieniążkowce konfetti. Uczniowie mieli także niepowtarzalną okazję pobawić się profesjonalnymi kukiełkami, a także dostali specjalne stempelki z logo teatru. Na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz pięknymi kwiatkami. Już po raz kolejny dzieci z terenu Gminy Trzcinica przeżyły cudowną przygodę, a świat bajek sprawił, że bohaterowie, o których czytamy, stali się nam jeszcze bardziej bliscy.

Zadanie jest realizowane w ramach Programu „Partnerstwo dla książki” i zostało dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.