Kronika strażacka

Od dnia 9.07.2018r. do dnia 15.07.2018r. Państwowa Straż Pożarna w Wieruszowie odnotowała 16 zdarzeń; 4 pożary oraz 12 miejscowych zagrożeń.

 

 

  1. W dniu 10.07.2018r. o godz.12.45 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie otrzymało informacje o pożarze zboża oraz młodnika brzozowego w miejscowości Rybka, gm. Galewice. Do zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano rozprzestrzeniający się pożar zboża, który częściowo objął również przylegający do pola młodnik oraz zagrażał murowanej stodole.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na źródło pożaru oraz jednego prądu wody w obronie zabudowań gospodarczych. W działaniach uczestniczył także samolot gaśniczy DROMADER, który wykonał jeden zrzut wody na palący się młodnik. Przypuszczalna przyczyna powstania zdarzenia było zaprószenie ognia przez osobę nieustaloną. Straty oszacowano na ok. 7 tys. zł.
  2. 7 osób w tym dwoje dzieci zostało poszkodowanych w wypadku do jakiego doszło w dniu 15.07.2018r. o godz. 13.55 na 121km drogi S8. Do zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu dwóch osób poszkodowanych z pojazdów przy użyciu narzędzi hydraulicznych i przekazaniu ich ZRM, pomocy przy transporcie osób poszkodowanych do karetek i śmigłowców LPR. Dalsze czynności polegały na neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Osoby poszkodowane przetransportowane zostały przez Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali w Sieradzu, Łodzi, Ostrowie Wlkp. Oraz Wieluniu. Przypuszczalna przyczyna powstania zdarzenia było pęknięcie opony w jednym z pojazdów.
  3. Pozostałe zdarzenia do których dysponowane były Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej związane były z usuwaniem gniazd os i szerszeni oraz pożary poszycia leśnego.

 

Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej
Państwowej Straży Pożarnej
w Wieruszowie
bryg. Dariusz Górecki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat: Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.