Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski dla Piotra Morty

W Pałacu Prezydenckim odbyła się dziś 03.07.2018r.  uroczystość wręczenia Orderów Odrodzenia Polski i Złotych Krzyży Zasługi byłym działaczom opozycji demokratycznej.

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy aktu dekoracji dokonali Podsekretarz Stanu Wojciech Kolarski oraz Doradca Prezydenta RP, Przewodnicząca Zespołu ds. opiniowania wniosków o nadanie odznaczeń dla działaczy Opozycji Demokratycznej Irena Zofia Romaszewska.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej odznaczonym m.in. został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski :

Piotr Morta – mieszkaniec Gminy Wieruszów

Wnioskodawcą nadania odznaczenia był Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Jerzy Kasprzyk.

Serdeczne gratulacje!!!  – składa  Redaktor Naczelny Anna Świegot, z-ca Redaktora Naczelnego E.Tomaszek oraz zespół redakcyjny Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego oraz portalu  www.powiatowy.pl

Foto -Jakub Szymczuk/KPRP oraz JM.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski dla Piotra Morty

1. Ja pisze:

Czyli czym konkretnie się zasluzyl ?

2. Bazyli pisze:

Masz kompetencje Prezydenta RP ?
    Chcesz nadać panu Morcie Order Orła Białego?
    Czy to tylko małomiasteczkowa zawiść?
    Ja powiem krótko.
    Gratuluję !!!

3. Wolny człowiek pisze:

Szanowny Panie Ja,
    A kto pyta? Jak słusznie zauważył Bazyli, masz kompetencje Prezydenta RP? Zawiść i zazdrość to cechy niektórych dziedziców słusznie minionego okresu. Lewacy i komuniści, wasz czas już minął. Nie pozwolimy się terroryzować.
    Gratulacje Panie Piotrze, tak trzymaj!!!