Ponad 11 milionów na bezpłatne podręczniki dla województwa łódzkiego

Ponad 11 milionów na bezpłatne podręczniki dla województwa łódzkiego

Wojewoda łódzki przyznał 11.701.466 zł dla jednostek samorządu terytorialnego dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne oraz materiały ćwiczeniowe.

Decyzją Ministerstwa Edukacji wszyscy uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej oraz w okresie przejściowym (w latach szkolnych 2017/2018 i 2018/2019) uczący się w gimnazjach otrzymują bezpłatne podręczniki lub materiały edukacyjne przeznaczone do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, jak również materiały ćwiczeniowe.

Są one finansowane z budżetu państwa. W 2018 r. z budżetu przeznaczono na ten cel 404 mln zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii W.łodzkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Ponad 11 milionów na bezpłatne podręczniki dla województwa łódzkiego

  1. Anonim pisze:

    Powiedzcie burmistrzowi ze teoria o tym iż lipa uschła bo w środku jest pusta jest poprosić durna jak on. Stare drzewa mają puste pnie i to żadna rewelacja. Przewodzenie soków pokarmowych dzrewa odbywa się w warstwie podkorowej. Warstwy środkowe są martwe ale to nie przeszkadza mu aby normalnie żyło i rosło . Pusty pień osłabia z pewnością jego konstrukcję ale nic poza tym . Warstwy środkowe grubych gałęzi też wybuchają i dlatego sa one podatne na złamania. Burmistrzu wystarczy dobie przypomnieć lekcje z podstawówki a nie opowiadać głupoty. LIPA uschla z pana winy i powinien pan ponieść konsekwencje.