Projekt – Mała książka – wielki człowiek – w GBP w Lututowie

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie zakwalifikowała się do projektu „ Mała książka- wielki człowiek”, której koordynatorem jest  Instytut Książki.

 

 

Projekt skierowany będzie do Małych Czytelników (trzylatków) z Gminy Lututów, którzy po zapisaniu się do naszej Biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą w skład której wchodzą: książki „Pierwsze wiersze dla…”, poradniki dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, karty Małego Czytelnika oraz naklejki do Kart Małego Czytelnika.

Akcja rozpocznie się we wrześniu 2018 roku. Już dziś zapraszamy rodziców  i dzieci do naszej biblioteki oraz zachęcamy do bezpłatnego udziału w  projekcie. Liczymy, że wspólnie uda nam się sprawić, że czytanie książek stanie się atrakcyjnym sposobem spędzania czasu przez rodziców i dzieci, a biblioteki będą postrzegane jako instytucje, gdzie mały człowiek po raz pierwszy zetknie się z życiem kulturalnym.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Więcej informacji na stronie internetowej: http://wielki-czlowiek.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/

S.Świdurska

GBP w Lututowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.