Wakacje w Teklinowie

Wakacje trwają, uczniowie Szkoły Podstawowej w Teklinowie spędzają je w ciekawy i aktywny sposób.
Dzięki dofinansowaniu Przez Gminę Wieruszów oraz dzięki przychylności Pana Posła RP Piotra Polaka, uczniowie Szkoły w Teklinowie mieli możliwość uczestniczenia w dwóch wycieczkach. Spędzają również czas na półkoloniach w Szkole Podstawowej Nr 2 – za co serdecznie dziękujemy organizatorom. Przez cały okres wakacji mają możliwość korzystania z boiska zewnętrznego, placu zabaw oraz ogrodu szkolnego. Aktywnemu spędzaniu czasu sprzyja pogoda, która zachęca do licznego udziału w proponowanych atrakcjach.

Wakacje rozpoczęliśmy od wycieczki do Term w Uniejowie. 27 czerwca 52 osobowa grupa wyruszyła wcześnie rano aby przez 3 godziny relaksować się w gorących wodach termalnych. Uczniowie mogli korzystać z dwóch stref kąpielowych: zewnętrznej i wewnętrznej. W pierwszej strefie miłośnicy aktywnego pływania sprawdzili swoje umiejętności w basenie pływackim. Korzystaliśmy z wszystkich atrakcji: wyspy z jacuzzi, rwącej rzeki, a także zjeżdżalni, brodzików. W drugiej strefie uczestnicy spędzali czas w basenach: rekreacyjnym i solankowo-uzdrowiskowym ze statkiem pirackim. Zrelaksowani uczestnicy wycieczki chętnie zjedli smaczny obiad w pobliskiej restauracji i zadowoleni ruszyli w drogę powrotną.

2 lipca 2018 roku uczniowie pojechali do rycerskiego grodu w Biskupicach koło Byczyny. Na miejscu całą grupę przywitał kasztelan, który oprowadzając po grodzie opowiadał jego historię. Był to czas kiedy uczestnicy mogli przekonać się, że wydarzenia historyczne warte są zainteresowania i poszerzania wiedzy na ten temat. Uczestnicy wycieczki mieli również możliwość nauczyć się strzelać z prawdziwego łuku oraz rzucać nożami do tarczy. Była to nie lada atrakcja dla dzieci. Kolejną atrakcją było pisanie gęsim piórem (co okazało się trudne), wyrabianie papieru z celulozy oraz zwiedzanie zbrojowni. Kasztelan szczegółowo opowiadał o zbrojach, jak je wykonywano, o surowym życiu rycerzy w średniowieczu oraz o bitwach w ówczesnych czasach. Dzieci z wielką ciekawością słuchały opowiadań, zasypując kasztelana pytaniami. Namacalnie mogły się przekonać jak wygląda hełm, kolczuga i rękawice rycerskie.

Podsumowaniem historycznych wrażeń był smakowity grill. Uczestnicy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domów. Wycieczka nie tylko miała charakter rekreacyjny, ale przede wszystkim edukacyjny, gdyż uczestnicy mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat średniowiecznego życia rycerstwa polskiego.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji letniego wypoczynku uczniów Szkoły Podstawowej w Teklinowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wakacje w Teklinowie

  1. Aztekium.pl pisze:

    Fajna oferta wakacyjna, dobrze, że gmina to dofinansowuje.