Warcabiści z Lututowa na podium w Środzie Śląskiej

W dniach 19-22 lipca 2018 roku odbył się Międzynarodowy Turniej Warcabowy pod nazwą: II ZŁOTA KORONA ŚREDZKA O PUCHAR BURMISTRZA ŚRODY ŚLĄSKIEJ.

Ukoronowani zostali król, królowa oraz książęta. Zawody rozegrano na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim z czasem 1,5 godz. na zawodnika. Udział wzięło 51 zawodniczek i zawodników z 15 klubów.

Na Dolny Śląsk wyjechali też warcabiści LKS „Czarna Damka” Lututów. Wprawdzie I miejsce zajął zawodnik z Lipna Sebastian Wieczorek 11 pkt, ale na II pozycji uplasował się nasz zawodnik Przemysław Oderkiewicz 11 pkt, który z różnych powodów nie brał udziału w turniejach ponad 2,5 roku (przegrał dopiero 3 wartościowaniem!!!). III zawodnikiem był Marcin Chęsiak z Wrocławia 10 pkt.

Pozostali nasi warcabiści zagrali na swoim poziomie i uplasowali się na następujących miejscach: Edward Perdek 15, Grzegorz Siwik 17 i Jan Osiołkowski 19 wszyscy po 8 pkt. Edward Perdek zdobył I miejsce wśród osób niepełnosprawnych. Grzegorz Siwik wypełnił normę na II kategorię. Dziękujemy Gminie Lututów za pomoc w wyjeździe na tak ważne wydarzenie w grach umysłowych.

Ze sportowym pozdrowieniem

Ten wpis został opublikowany w kategorii Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.