„Ja też potrafię”- integracyjne imprezy wakacyjne

Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, beneficjentów projektu Ośrodek Edukacji i Rehabilitacji „Być razem” w Wieruszowie, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” oraz dzieci uczestniczących w ciągu roku szkolnego w zajęciach świetlic TPD w Mirkowie, Pieczyskach, Wyszanowie i Świetlicy Stowarzyszenia Profilaktycznego „Alternatywa” w Wieruszowie-Podzamczu tegoroczne wakacje letnie wypełnione są dodatkowymi ofertami.

W miesiącu lipcu i sierpniu w/w beneficjenci uczestniczyli w trzech jednodniowych wyjazdach integracyjnych do Domu Wczasów Dziecięcych w Gładzie oraz na basen do Ostrzeszowa.

Podsumowanie projektu, który był realizowany dzięki pozyskanym środkom z Samorządu Gminy i Powiatu Wieruszów odbędzie się w dniu 8 września podczas III Integracyjnego Biegu Ulicznego.

W każdej z trzech form wyjazdowych średnio uczestniczyło 50 dzieci, którzy wraz z opiekunami, terapeutami i wolontariuszami spędzili czas na basenie w Ostrzeszowie oraz na terenie Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie. Ta integracyjna forma spędzania czasu wolnego przełoży się korzystnie na dalszą współpracę dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi. Widać było pomiędzy nimi dobre relacje, chociażby w trakcie wspólnych zabaw i pływania na basenie w Ostrzeszowie w dniu 8 sierpnia 2018 r.

Szczególnie dało się zauważyć gotowość do wzajemnej współpracy w trakcie pobytów w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie w dniach 9 lipca i 9 sierpnia 2018 r., gdzie wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych grach, zabawach sportowych na boisku rekreacyjnym. Nie zabrakło też zajęć specjalistycznych, tj. jeździe konnej – hipoterapia, w wycieczce wozem taborowym po okolicy, pływaniu łódką i rowerkami wodnymi. Pobyty w Gładzie kończyły się wspólnym obiadem oraz lodami.

Projekt ten oprócz środków własnych Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” współfinansowany jest ze środków Gminy Wieruszów i środków Starostwa Powiatowego.

Beneficjenci projektu dziękują za wiele wrażeń i udaną, wakacyjną zabawę organizatorom imprezy i darczyńcom, a nade wszystko opiekunom, z którymi spędzili miło czas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.