Kręci mnie bezpieczeństwo w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci podczas wakacyjnego wypoczynku zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W środę policjanci realizując działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa wypoczywających spotkali się z dziećmi w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie. Spotkanie przebiegło w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którą honorowym patronatem objął Minister SWiA Pan Joachim Brudziński.

Wakacyjne miesiące to czas beztroski, odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych, dla dzieci i młodzieży. By te chwile po powrocie do szkolnej ławy kojarzyły się tylko z pięknymi wspomnieniami policjanci na co dzień przypominają najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania w miejscach wypoczynku.

W czasie wakacji wieruszowscy policjanci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W tym celu 8 sierpnia 2018 roku policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą uczestniczącą w wakacyjnych zajęciach w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie. Działania profilaktyczne podejmowane przez policjantów wpisują się w ogólnopolską kampanię ,, Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której tematyka ma na celu propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych. Dzieci zapoznawały się z zagrożeniami jakie niesie ze sobą niezachowanie należytej ostrożności przy korzystaniu ze zbiorników wodnych oraz w przypadku długiego pobytu na słońcu.

W trakcie policyjnej prelekcji dzieci z uwagą wysłuchały również informacji na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, bezpiecznych zachowań w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania oraz umiejętności prawidłowych reakcji w sytuacjach zagrożenia. Nie zabrakło również informacji na temat demoralizacji i czynów karalnych popełnianych przez nieletnich. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu i dzieliły się sowimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie wszystkim uczestnikom rozdano odblaskowe zawieszki, które znacznie poprawiają widoczność pieszych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Kręci mnie bezpieczeństwo w Wieruszowie

  1. Anonim pisze:

    Chwała im za to że uczą dzieci ale oburza mnie to że nie reagują na złe parowanie i pojazdu które nie miłosiernie wyją, ostatnio byłem światkiem jak młoda dziewczyna jadąca ścieżką rowerową prawidłowo a nieco starsza wjechała jej przed nos i zaparkowała na ścieżce dobrze że młoda nie jechała szybko bo doszło by do kolizji

    • Anonim pisze:

      A gazeta wie iż mamy w Wieruszowie rondo imieniem Żmijewskiego?Po cichutku bez otwarcia przywieszono małą tabliczke.Myslę że ta władza ktora gloryfikuje działaczy komunistycznych nie ma żadnych szans w nadchodzących wyborach.