Krew dla Julki zapewniona!

W czwartek 09.08.2018r. na terenie Zakładu Mięsnego P.H.U. ,,Wędlinka” na Dobrymdziele odbyła się trzecia z kolei i ostatnia część akcji poboru krwi dla 9 letniej, chorej na nowotwór mózgu abiturientki naszego przedszkola- Julki oraz jej kolegów i koleżanek z Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii, Oddziału Pediatrii w Łodzi.

 

Chętnych do pobrania krwi zgłosiło się 38 osób, z czego krew mogło oddać 28 osób. Przypomnę, że wcześniej krew na ten cel oddawana była w Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieruszowie i Zakładzie Mięsnym ,,Wędlinka” na Polesiu.

Łączna ilość zgłaszających się w tych punktach poboru chętnych osób do oddania  krwi  wyniosła 166 (82 osoby w Przedszkolu Nr 1 w Wieruszowie, 46 osób z zakładzie na Polesiu i 38 osób w zakładzie na Dobrymdziele), z czego 121 zakwalifikowało się do poboru krwi (61 osób w punkcie poboru krwi w przedszkolu, 32 osoby na Polesiu, 28- na Dobrymdziele).

Zebrano łącznie 54 litry i 450 ml krwi! W banku krwi Julka i mali pacjenci szpitalni mają  natomiast ponad 70 litrów krwi. Liczba ta zwiększyła się dzięki ludziom, którzy oddawali krew w swoich punktach krwiodawstwa, właściwych dla miejsca zamieszkania i Honorowym Krwiodawcom.

Drodzy i kochani ofiarodawcy tak bezcennego daru, jakim jest krew- DZIĘKUJĘ!!!  To tylko 8 liter… ale wyrażają życie i szansę na zdrowie tych małych dzieci ze szpitala. Bezcenną szansę! I uśmiech na twarzyczce małych pacjentów i ich rodzin. Wy- oddający krew- jesteście tak bezcenni jak dar, który ofiarowaliście chorym dzieciom!

Podziękowania kieruję również do właścicieli Zakładu Mięsnego P.H.U. ,,Wędlinka”- państwa Aleksandra, Piotra i Violetty Gajewskich za bezinteresowne chęci współpracy i współdziałania w akcji zbiórki krwi. Jesteście kochani i wspaniali!

Uśmiech małych pacjentów kieruję wraz z podziękowaniami za zaangażowanie i organizowanie akcji zbiórki na terenie Zakładów Mięsnych ,,Wędlinka” panu Tomaszowi Nikodem.  Masz cieplutkie serce…

Ponownie dziękuję tym osobom z personelu Przedszkola Nr 1 w Wieruszowie, którzy aktywnie i chętnie pomogli w organizacji i realizacji akcji. Dziękuję redakcji Tugazety, Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego i Radia SUD za rozreklamowanie akcji!

Dziękuję Patrykowi Hodera- masz bardzo dobre serduszko! Dziękuję wszystkim tym, których tu nie wymieniłam, a również przyczynili się do powodzenia akcji! Udało się! Tyle radości można dać potrzebującym- to dzięki Wam wszystkim wyżej wymienionym! Podziękowania składam w imieniu Julki, pacjentów ze szpitala, w którym przebywa Julka, rodziców Julki oraz w imieniu własnym.

W imieniu Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie- Urszula Kołodziejczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dobrydział, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.