30-lecie – Agrecol – i otwarcie firmy – Madonis – w Wieruszowie

21 wrzesień 2018r. – to szczególny dzień w historii dwóch wieruszowskich firm. Firma Agrecol obchodzi swe 30 urodziny a firma Madonis zainaugurowała swą oficjalną działalność.

 

 

Z tych to właśnie okazji zorganizowano uroczystą galę. W finezyjny i pomysłowy sposób zaaranżowano halę produkcyjno – magazynową na potrzeby tej uroczystości i sześciuset zaproszonych gości.

Można by rzec, że Europa zawitała w pełnej krasie do Wieruszowa, ale w iście polskim wykonaniu, bo ta polskość została zaprezentowana w znakomity sposób. Udział w uroczystości marszałka seniora Kornela Morawieckiego, poświęcenie nowej fabryki przez biskupa kaliskiego, ks. Edward Janiaka, oraz wręczenie od premiera Mateusza Morawieckiego polskiej flagi przez panią minister Andżelikę Możdżanowską znakomicie wypełnia  symbolikę wartości naszej Ojczyzny – (wolność,wiara,patriotyzm)

Galę prowadził Krzysztof Ibisz prosząc na scenę kolejno członków rodziny Prymasów (właścicieli firmy)  i osoby, które w szczególny sposób wpisały się w historię i rozwój firmy Agrecol oraz powstania nowej spółki Madonis. Po wręczeniu  statuetek, dyplomów i wyróżnień; kontrahentom, instytucjom i osobom współpracującym  oraz  pracownikom,  przyszedł czas na symboliczne otwarcie  Madonis -u.

Ks. biskup Edward Janiak poświęcił fabrykę składając wcześniej właścicielom gratulacje, zwracając  uwagę na  przywiązanie tej rodziny   do kościoła katolickiego i wartości chrześcijańskich.

W kolejnym akcie uroczystości przemawiali i życzenia składali znakomici goście. Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, starosta wieruszowski  Andrzej Szymanek, poseł – minister Andżelika Możdżanowska, poseł Piotr Polak, wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, przedstawiciel ministra rolnictwa oraz marszałek senior Kornel Morawiecki,  który m.in. powiedział odnosząc się do wcześniejszej prezentacji – to drzewo wyrosło z zapału, z fantazji, z wytrwałości założycieli i właścicieli a także trudu pracowników, ale ono wyrosło, bo głębiej ma korzenie tkwiące w niepodległości naszego całego narodu i wielkiego umiłowania wolności.

Po przerwie na kolację wszyscy zastali zaproszeni przez Krzysztofa Ibisza na wspaniały koncert „Moja historia”  w wykonaniu Piotra Rubika z zespołem a część artystyczną zamknięto kilkuminutowym pokazem pirotechnicznym. Chętni uczestnicy uroczystości mogli oczywiście bawić się dalej na zorganizowanym After Party.

Więcej o firmie Agrecol  – czytaj

Więcej o firmie Madonis – czytaj

Zapraszam do obejrzenia fotek i filmu prezentujących przebieg tej uroczystości.

E.Tomaszek

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „30-lecie – Agrecol – i otwarcie firmy – Madonis – w Wieruszowie

  1. Tadeusz pisze:

    Czas dołączyć do gratulacji życzę powodzenia właścicielom i pracownikom tych firm.

  2. Adam pisze:

    Piękna gala na miarę tych wspaniałych wydarzeń a i firmy jak widać na ich stronach prezentują wysoki poziom techniczny i technologiczny. Cieszyć się należny że mamy na naszym terenie takie zakłady i to z polskim kapitałem. Powodzenia.