Dlaczego Agnieszka Krawczyk-Sodomska została kandydatką PiS na Burmistrza Wieruszowa?

Jak poinformował ITP i powiatowy.pl przewodniczący koła PiS w Powiecie Wieruszowskim p. Michał Krzak w pierwszej fazie wyłaniania kandydata na burmistrza w Wieruszowie było branych pod uwagę kilka osób. Ostatecznie zdecydowano, że to właśnie Pani Agnieszka Krawczyk – Sodomska dostanie mandat zaufania od wieruszowskich działaczy PiS.

W związku z powyższym zapytaliśmy kilku aktywnych i prominentnych członków i sympatyków PiS, co sądzą na temat tej kandydatury, czy ją popierają i dlaczego?

Michał Krzak – Jest to osoba, która została zaproponowana oddolnie przez członków naszej organizacji. Koło terenowe PiS – u w Wieruszowie wystawiło tę kandydaturę i okazuje się, że jest to jedna z najlepszych kandydatur. Osoba przez wiele lat jest związana z samorządem. Ma wykształcenie prawnicze, wiele jej działań w samorządzie już w przeszłości przynosiło korzyści dla miasta i gminy Wieruszów. To jest dobra kandydatura, ona jest bardzo pracowita i jak widzimy sprawdza się podczas kampanii wyborczej. PiS dąży do dobrych zmian w samorządach a ta Pani jest gwarantem, że będzie w tym kierunku podążać realizując dobry program rządu dla samorządów przedstawiony przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

Marek Stojecki – Przede wszystkim kompetencje i prezencja. Czytałem wywiad w Tygodniku Powiatowym z p. Agnieszką i bardzo mi się podobał. Jej kompetencje wynikają z jej działalności, uczestniczyła w różnych programach, projektach a zatem ma dużą wiedzę. Z mojej strony poparcie dla Pani Agnieszki jest jak najbardziej uzasadnione. Jest to młoda osoba i energiczna, zaangażowana, ma wizję na Wieruszów i miejscowości ościenne, czyli całą gminę. Z pewnością przeprowadziła rozeznanie, jakie potrzeby są w poszczególnych miejscowościach gminy. Widzę w niej duży potencjał i zaangażowanie a w rozmowach z innymi osobami namawiam do głosowania na Panią Agnieszkę. Ważne jest, aby godnie reprezentować naszą gminę.

Jerzy Przybył– Byłem i jestem wielkim zwolennikiem tej kandydatury. Mamy do czynienia z osobą o wysokiej kulturze osobistej a jednocześnie trzeźwo patrzącą na życie. Mimo piętrzących się trudności, jakie powstają w naszej gminie Pani Agnieszka Krawczyk- Sodomska „podjęła rękawicę” i chce finanse gminy sprowadzić na właściwy tor. Być może o trudnościach, jakie nas czekają nie wszyscy mieszkańcy mają świadomość, ale tu trzeba podejmować konkretne działania w dużej mierze oparte na finansowaniu zewnętrznym i w zdecydowanym wpisywaniu się w programy rządowe, które mogą zapewnić nam długi i stabilny rozwój.

Leszek Jasiński – Jest znana mieszkańcom, młoda, zdolna, ma ku temu wszelkie predyspozycje aby piastować ten urząd. W urzędzie miejskim w Wieruszowie przepracowała ok. 15 lat i nadal pracuje w samorządzie, ale w gminie Baranów. Czytałem wywiad w Tygodniku, to wiem, że ma studia prawnicze. Jest więc osobą posiadającą predyspozycje i wiedzę.

Mariusz Dychto – Oczywiście, że popieram, nie ma takich argumentów, aby tego nie robić. Jestem przekonany, że jest właściwą osobą, powinna być popierana i jest popierana. Podoba mi się to co czytałem w Tygodniku Powiatowym, gdzie przedstawiła swój wstępny program a ponieważ jest kampania, to jej program na pewno zostanie uzupełniony. To z pewnością jest właściwa kandydatura.

Piotr Morta – Oczywiście, że podoba mi się ta kandydatura. Jest to młoda osoba, dobrze wykształcona, znająca arkana działalności samorządowej, mająca szerokie horyzonty myślowe oraz właściwe spojrzenie w przyszłość, które da miastu i gminie Wieruszów warunki do rozwoju. Do tej pory a właściwie od samego początku, jak tylko samorządy powstały, myślę, że zbyt mało się działo w Wieruszowie. Świadczyłoby o tym chociażby to, że Wieruszów się wyludnia. Potrzebny jest nowy impuls, nowe perspektywiczne spojrzenie pozwalające miastu i gminie się rozwijać. Uważam, że jest to osoba, która może tego dokonać.

Piotr Kołodziejczyk (sekretarz Biura Poselskiego Piotra Polaka) – Oczywiście, że popieram Panią Agnieszkę, często się spotykamy i mam o niej jak najlepsze zdanie. W mieście, w naszym mieście Wieruszów i w naszej gminie całej, ludzie mówią, że to jest dobra kandydatka na burmistrza Wieruszowa, bo może dużo zmienić na lepsze. Z wykształcenia jest prawnikiem a więc będzie robić wszystko zgodnie z prawem i nie będzie wchodzić w żadne układy. Jest przedsiębiorcza. Pracowała jako urzędnik w naszym ratuszu 15 lat i na pewno będzie dobrym przełożonym dla pracowników urzędu.

Materiał Redakcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Dlaczego Agnieszka Krawczyk-Sodomska została kandydatką PiS na Burmistrza Wieruszowa?

 1. Dama pisze:

  Popieram, że już czas na zmianę burmistrza który umie czytać przepisy , po to by nie potrzebował do udzielenia odpowiedzi z każdego wydziału naczelnika . A przede wszystkim głosujemy na osobę która ma kulturę osobistą!

 2. ja pisze:

  Jeśli sami wykażemy przy urnach wyborczych, dbałość o dobro naszej małej ojczyzny i dzięki Naszemu poparciu, Pani Agnieszce dane będzie objąć stanowisko o które się ubiega, to jestem spokojny o to, że wreszcie zobaczymy inne miasto i gminę, inne zarządzanie i gospodarowanie Naszym dobrem wspólnym.
  Jeśli brudna i czasem beznadziejna polityka lokalna nie będzie Jej rzucać kłód pod nogi, jeśli w radzie zasiądzie grono energicznych osób popierających i współpracujących z przyszłą Panią burmistrz, a formacja z której startuje, doceni swojego przedstawiciela w terenie i rządzący wesprą projekty i pomysły Pani Agnieszki, to jako miasto i gmina, możemy tylko zyskać.
  Dziś żadne zaplecze polityczne dla obecnie Nami rządzących nie istnieje (nie mają oparcia w dużej, ogólnokrajowej polityce), nie pisze się dobrych projektów w celu pozyskania unijnego finansowania i również pewnie dlatego niewiele z centrali udało się pozyskać potrzebnych Nam środków na rozwój. Chodniki z granitu, czy nowy stadion, nie będą miały wpływu na wzrost dochodów kasie gminnej (a stadion wręcz je będzie uszczuplał).
  Wiedząc, jak inteligentną, zaradną, pracowitą, energiczną w działaniu, zaangażowaną w to co robi, elokwentną i rezolutną osobą jest Pani Agnieszka, jakie wychowanie, poszanowanie dla publicznych pieniędzy i gospodarskie podejście do życia wyniosła z domu rodzinnego, przekonany jestem o tym, że Mamy do czynienia z najodpowiedniejszą osobą na urząd burmistrza.

  • ja nie frajer pisze:

   Nie głosowałem na obecnego burmistrza bo wiedziałem że to nieodpowiednia osoba. Trzeba mieć wiedzę samorządową decydując się startować na taki urząd. Zarówno oboje znani nam dotychczas że wyrazili chęć startowania kandydaci na burmistrza mam na uwadze panią Sodomską i pana Nawrockiego nadają się, są odpowiednimi osobami. I życzę aby któreś z nich objęło tę funkcję. Jednak wszystko w rękach wyborców tak naprawdę, bo to oni przy urnach zadecydują czy wolą stabilną finansowo gminę i spokojne zarządzanie czy szołmeństwo. Nie da się rządzić gminą kredytami i jakimiś obligacjami. Mnie osobiście ta kadencja się nie podobała i temu panu mówię już dziękuje. Świadomość to jest to co powiedział jeden z zapytanych. Mieszkańcy naszej gminy muszą mieć świadomość w jakim stanie jest gmina i czy jest bezpieczna bo to nasze tam są pieniądze. Nie że jakiś tam mądrala przewodniczący cos tam powie. Ten pan tez mi się nie podoba i jemu tez mowę juz dziękuję. Mówię oficjalnie bo mogę. Trzeba śledzić bip zapoznawać się z budżetem z przetargami umowami zleceniami ulgami podatkowymi itd. Szukać czy nie ma jakiś powiązań. Jeśli mam iść głosować to muszę mieć jakąś wiedze o finansach gminy i o programie kandydatów a nie idę po to że to koleś czy tam ktoś znajomy.

   • grajek pisze:

    do\ ja nie frajer\drogi pan\pani ma pan\pani prawo nie popierać i nie lubić obecnego burmistrza.odwołam się zatem tutaj do sentencji Jezusowej „oddajcie tedy co jest cesarskiego cesarzowi a co jest bożego Bogu”.nie jest tak że obecny włodarz nie ma zasług i zalet.trzeba być obiektywnym i sprawiedliwym.weźmy na ten przykład zatem pod uwagę jego nieprzeciętną „dynamikę sceniczną”.piozazdrościć :0

 3. komornik pisze:

  Fajnie się rządzi za pożyczki, których się nie będzie osobiście spłacać. Burmistrz to pożyczanie to ma chyba we krwi, gorzej oczywiście z oddawaniem. Mam nadzieję, że dożyje czasu gdy p. Jerzy odzyska swoją kasę, choćby mieli tego gbura zlicytować .

  • developer pisze:

   niejeden juz sie na kredytach przejechał jak się bierze to i trzeba oddawac ano demokracja jest jak w hameryce kazdy moze opiniować

 4. Aneta pisze:

  PiS pokazał!!! Brawo! Brawo! Powodzenia pani Agnieszko.

 5. Inka pisze:

  dynamika sceniczna jest potrzebna w teatrze a nie w gminie i urzędzie a za obligacje występ Margaret to za mało żeby mówić, że to jest rozwój gminy

  • Beata pisze:

   Kiedy ta pani zamierza zacząć spotkania z mieszkańcami , czy będą się one odbywać w każdej wsi, sołectwie gminy? Mieszkańcy chcieliby poznać kandydatkę i jej program i przedstawić swoje potrzeby oraz zapytać czy jest w stanie je zrealizować. Nie mam nic przeciw kandydaturze, mam poczucie potrzeby zmiany burmistrza. A może wspólne spotkania z panem Nawrockim? Liczę też że będzie jakaś debata z osobami na burmistrza, taka debata publiczna np. w domu kultury. Pozdrawiam Beata

 6. ada pisze:

  Ciekawe co wymyśli główny niezależny aby Panią zdyskredytować. Pewnie już szaklują haków, bo z takim zadłużeniem, gminy to nikt ich nie porze. Zaczną brudną kapaninę, właściwie to już zaczęli.Z pewnością w Panią uderzą lada dzień. Niech się ma Pani na baczności i nie da się wciągnąć w gierki.Pani go przerasta na każdym polu działania tym bardziej że o zarządzaniu nie ma on zielonego pojęcia. Wszystko co robił to zawsze za późno i zawsze za drogo.Termomodernizacja w Pieczyskach leży. Tarasy nad Prosną go przerosły, stadion to wielka droga klapa dla grupki zainteresowanych, drogi tragedia. Pozostają mu chyba tylko mrzonki o geotermii.ale to też nie wypali na tak lichych zasobach.tylko nie wiem gdzie się podziała transparentność.

 7. A pisze:

  ada nie rozśmieszaj mnie z tą geotermią bo ten człowiek chyba nie wie co mówi

 8. taki tam pisze:

  no i jeszcze ważne przedsięwzięcia kadencji to przecież zlot maskotek i 650 zdjęć, nie można tego pomijać

 9. Ela pisze:

  AGNIESZKO TRZYMAM ZA Ciebie kciuki, wiem ,że dasz radę bo jesteś mądrą kobietą.