Drugie miejsce Andrzeja Dembeckiego na zawodach w Niemczech

Wieruszowianin Andrzej Dembecki reprezentujący Klub Sportowy Prosna Wieruszów startował na Zawodach Międzynarodowych modeli pływających z napędem spalinowym w klasie FSR w Niemczech w miejscowości Hagenwerder, które odbywały się w dniach 22-23.09.2018 r. Na starcie pojawiła się bardzo dobra międzynarodowa obsada zawodników z Niemiec oraz innych państw, wśród nich Dembecki startujący w klasach V 3,5 i V 7,5.

Po eliminacjach do finału Dembecki wszedł z jedenastego i trzeciego miejsca. Z takim wysokim wynikiem był liczony jako faworyt na podium. W niedzielny ranek pogoda nie rozpieszczała, podczas biegów finałowych zaczęło padać i temperatura jeszcze się obniżyła, musiała nastąpić szybka regulacja silnika. W finale zawodnicy postawili bardzo wysoką poprzeczkę, po zaciekłej walce w kategorii V 7,5 Dembecki zajął drugie miejsce, przegrywając nieznaczną stratą do zawodnika z Niemiec. W kategorii V 3,5 po defekcie silnika w ostatnich minutach biegu ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Zawody można uznać za bardzo udane mimo złej pogody, akwen pozwalał na bardzo szybkie pływanie, co udało się wykorzystać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ze świata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.