Dożynki Gminy Wieruszów bez burmistrza

9 września w Kuźnicy Skakawskiej odbyły się dożynki gminne. Podczas święta rolników, sadowników i pszczelarzy, ku rozczarowaniu zebranych, po raz kolejny nieobecny był burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył. To przede wszystkim od włodarza Gminy rolnicy z racji ich święta oczekiwali podziękowań za ich pracę, trud i za to, że nie brakuje nikomu chleba.

Kolorowy korowód, któremu towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP Wieruszów, wyruszył z miejscowości Dobrydział i kierował się na boisko sportowe przy budynku sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy Skakawskiej. Tam odprawiona została   msza polowa, której przewodniczył ks. Jan Bednarek. Kapłan dziękował wszystkim rolnikom za trud ich pracy oraz podkreślił znaczenie chleba.

Tegorocznymi starostami dożynkowymi zostali pani Zofia Tkacz z Dobregodziału i pan Władysław Jurasik z Kuźnicy Skakawskiej. Dożynkowy chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów powędrował na ręce sekretarz gminy Wieruszów – Alicji Ruty oraz przewodniczącego rady miejskiej – Adama Śpigla. Niesmakiem wśród gości dożynkowych była nieobecność burmistrza – Rafała Przybyła. Rolnicy, którzy liczyli, że wspólnie z włodarzem gminy będą dziękować za plony i celebrować swoje święto, nieco się rozczarowali. Niestety organizatorzy nie zadbali również o naszą polską tradycję, obyczaje i obrzędy związane z wieńcem i chlebem.

Po części oficjalnej w kolejnych godzinach zaplanowano występny artystyczne. Wystąpili między innymi: młodzież ze studia piosenki Wieruszowskiego Domu Kultury,  zespół „Libero” – czyli dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wyszanowie. W wiejskim stylu klimat podtrzymała kapela Warta Folk Bank a po niej na scenie pojawiła się grupa LaMaro.

red.
zdjęcia: WDK, red.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kuźnica Skakawska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zet
3 lat temu

Po prostu mu sie nie chciało

Anonimowo
3 lat temu

Dlaczego nie było burmistrza
1.Nadmiar innych obowiązków
2.Aby nie posadzić go ze robi kampanie
3.Boi się publicznych wystapień
4.Choroba
5.Ma w d… rolników i wyborców

Damakier
3 lat temu

Właśnie sobie pomyślałem, czy tej gminy naprawdę nie ma już kto reprezentować? Przecież to jest żenada…