Kronika policyjna z minionego tygodnia KPP w Kępnie

WYPADEK DROGOWY NA S8

W minioną sobotę około południa Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony o wypadku drogowym na drodze krajowej S8.

Około godziny 11:30 na drodze krajowej S8 w kierunku Warszawy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 pojazdów. Kierujący oplem 36-letni mieszkaniec województwa Kujawsko-pomorskiego jadąc lewym pasem drogi, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w jadący w tym samym kierunku pojazd marki bmw, którym kierował 33-letni mieszkaniec Włocławka. Poszkodowanego tj. kierowcę bmw oraz pasażera opla przewieziono do szpitali w Kępnie i Kaliszu. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

KOLIZJA DROGOWA NA KRAJOWEJ 11

W niedzielę około godziny 13:00 na drodze krajowej nr 11 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie około godziny 13:00 został poinformowany o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze krajowej nr 11. Kierujący pojazdem marki Skoda 34-letni mieszkaniec gminy Łęka Opatowska, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w prawidłowo stojący na poboczu pojazd marki Alfa Romeo. Policjant na miejscu zdarzenia sprawdził trzeźwość kierujących. Jak się okazało sprawca kolizji był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ponad 1,6 promila. Wobec nietrzeźwego kierującego skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kępnie oraz zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

ODNALEZIONO WARTE BLISKO 5 TYŚ. ZŁOTYCH SKRADZIONE W UBIEGŁYM ROKU DEWOCJONALIA

Prawie rok temu we wrześniu nieznani sprawcy skradli z kaplicy katolickiej w Rakowie przedmioty liturgiczne, które w miniony piątek zostały znalezione w Poznaniu.

21 września br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został poinformowany, że do Komisariatu Policji w Poznaniu zgłosił się mężczyzna, który znalazł na podjeździe poznańskiej parafii plecak. Znajdowały się w nim przedmioty liturgiczne: monstrancja, świecznik, kielich z przykryciem oraz cztery oddzielne elementy – prawdopodobnie Melchizedek. Jak się okazało na spodzie monstrancji wydrapany był napis „Siemianice”. Pozwoliło to policjantom z Poznania ustalić, że przedmioty mogą pochodzić z parafii w Siemianicach. O fakcie tym poinformowali oni KPP Kępno oraz proboszcza Siemianic Ks. Marka Olszewskiego.

Kradli meble. Trafili do aresztu

Kępińscy policjanci zatrzymali grupę złodziei, którzy skradli meble o łącznej wartości ponad 6000 zł. Policjanci odzyskali skradziony towar.

W nocy z 2 na 3 września nieznani wówczas sprawcy z niezamkniętego busa skradli 16 paczek mebli twardych o łącznej wartości ponad 6000 złotych. Natychmiast po otrzymaniu zawiadomienia w tej sprawie policjanci Wydziału Kryminalnego zajęli się tą sprawą. Po kilkunastu dniach udało się zidentyfikować i zatrzymać wszystkich sprawców. W chwili zatrzymani byli kompletnie zaskoczeni pojawieniem się w ich domach policjantów, gdyż byli przekonani, że dokonując kradzieży w nocy nie zostaną zidentyfikowani. Złodziejami okazali się trzej młodzi mieszkańcy naszego powiatu w wieku od 19 do 22 lat. Jeden z nich był pracownikiem pokrzywdzonego. Policjanci odnaleźli również wszystkie skradzione meble, które były ukryte w różnych miejscach. Cała grupa trafiła do policyjnego aresztu. Przedstawiono im zarzuty kradzieży za co grozi kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo jeden z nich odpowie również za posiadanie narkotyków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.