Piłka nożna – Szóste zwycięstwo Prosny Wieruszów

W szóstej kolejce spotkań klasy A, szóste zwycięstwo odnieśli piłkarze wieruszowskiej Prosny i z kompletem punktów są liderami.

W niedziele na boisku w Galewicach pokonali GLKS Strzelce Wielkie 3:1. Prosna Wieruszów – GLKS Strzelce Wlk 3:1 (0:1) 1:1

Panichev (64) 2:1 Chyra (68) 3:1 Mularczyk (70)

Prosna: Źółtowski, Chyra, Poprawa, T. Hojeński, Mularczyk (84 Grzesiuk), Tomala, Wróbel (74 Kulak), M. Kaleta (46 Jaroch), Panichev, Koszycki (80 Pietraszewski), Imperowicz (58 M. Hojeński).

Zasłużone zwycięstwo odniosła Prosna na boisku Gal Gazu w Galewicach, gdzie rozgrywa swoje spotkania jako gospodarz. Od początku przewaga naszych piłkarzy nie podlegała dyskusji. Gra głownie toczyła się na połowie gości. W pierwszej połowie Ci bramce Prosny praktycznie zagrozili dopiero w 30 min. Wcześniej Prosna miała kilka sytuacji jednak próby pokonania bramkarza gości przez Panicheva, Imperowicza czy Poprawy były nieskuteczne.

W dodatku na minutę przed końcem pierwszej połowy po błędzie naszej obrony prowadzenie zdobyli goście.W przerwie trener Mariusz Marek zmienił taktykę gry, co wreszcie przyniosło efekty. W 64 min. Wojciech Mularczyk zagrał do Piotra Wróbla, ten głowa dograł do Yehora Panicheva i było 1:1.

W 68 min. szybka akcja Prosny zagranie Piotra Wróbla do Wojciecha Chyry, a ten zdobył bramek dającą prowadzenie. Wynik spotkania ustalił w 70 min, Wojciech Mularczyk, który wykorzystał podanie z rzutu rożnego wykonywanego przez Dawida Tomalę. W następnym spotkaniu Prosna zmierzy się na wyjeździe w niedzielę 16 bm. o godz. 16 z LKS Kiełczygłów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.