Podziękowania dla Stowarzyszenia Diabetyków

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie składa serdeczne podziękowania Zarządowi Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie.

Podziękowania te związane są z możliwością udziału uczennic i nauczycieli naszej szkoły w spotkaniu edukacyjnym nt. leczenia i zapobiegania powikłaniom wywołanym przez cukrzycę. Prelekcję prowadziła lekarz diabetolog Jolanta Anek.

Spotkanie odbyło się w dniu 14 września (piątek) 2018 r. o godz. 11-tej w siedzibie Stowarzyszenia znajdującego się w salce parafialnej kościoła św. Stanisława BM przy ul. Warszawskiej.
Dziękujemy za bardzo serdeczne przyjęcie wszystkim, liczne zgromadzonym członkom stowarzyszenia.
Na pewno jest to początek bardzo ciekawej współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem.

Pamiętajmy!
Problemem zdrowotnym dzieci i młodzieży są między innymi konsekwencje płynące ze spożywania napojów energetyzujących i mogą być drastyczne: od nadciśnienia w młodym wieku, nadpobudliwości, poprzez zaburzenia poziomu cukru i insuliny prowadzących do insulinooporności, nadwagi i cukrzycy, po alergie i nietolerancje pokarmowe oraz choroby autoimmunologiczne.

Tzw. jedzenie śmieciowe to pozbawione wszelkich wartości odżywczej – za to o wysokiej wartości kalorycznej i całej gamie konserwantów z serii E i nie tylko. Dodatkowo chipsy, chrupki, żelki, batoniki, czekoladki, hamburgery, zapiekanki, hot dogi i inne przysmaki zawierają ogromne ilości cukru lub soli – co jak wiadomo szkodliwie wpływa na zęby, jak również znacznie zwiększa sumaryczną liczbę spożytych kalorii w ciągu dnia. Dodatkowo nadmiar soli lub cukru w diecie wpływa na wzrost apetytu, pogorszenie cery – w szczególności wśród nastolatków, oraz zwiększa ryzyko występowania cukrzycy, chorób serca i nadciśnienia w przyszłości. Jedzenie to poza tymi wszystkimi zagrożeniami niesie za sobą kolejny, coraz częściej występujący problem, a mianowicie znacznie zwiększa ryzyko występowania nadwagi i otyłości.

Opiekunki grupy: Małgorzata Karkoszka i Danuta Urbaś.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.