Przewozili amfetaminę. Usłyszeli zarzuty.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali amfetaminę. Amatorzy „białego proszku” wpadli podczas kontroli drogowych. Już usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

12 września 2018 roku o godzinie 23:20 w Kuźnicy Skakawskiej w gminie Wieruszów wieruszowscy policjanci prewencji przeprowadzili kontrolę zaparkowanego na poboczu drogi pojazdu marki Audi A4. Jak się okazało wewnątrz audi siedziało dwóch mieszkańców Wieruszowa i gminy Wieruszów w wieku 23 i 24 lat. Uwagę stróżów prawa podczas kontroli, zwróciło bardzo nerwowe zachowanie legitymowanych mężczyzn w związku z czym postanowili dokładnie skontrolować pojazd 24 – latka. Policjanci podczas kontroli szybko odkryli, że mężczyźni w audi mieli ukryte narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli prawie 2,5 grama „białego proszku”. Już wstępne badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to amfetamina. W tej sytuacji mężczyźni zostali zatrzymani i już usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

Również w nocy 12 września 2018 roku o godzinie 23:30 w miejscowości Przywory w powiecie wieruszowskim, policjanci z innego patrolu wieruszowskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota. Jak się okazało autem kierował 29 – letni mieszkaniec gminy Czastary. Z uwagi na nerwowe zachowanie kierującego policjanci również postanowili dokładnie skontrolować samochód 29 – latka. Mundurowi szybko odkryli, dlaczego mężczyzna w ich obecności był taki poddenerwowany. Okazało się, że w pojeździe miał ukryte narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad 1 gram „białego proszku”. Również w tym przypadku wstępne badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to amfetamina. Dodatkowo okazało się, że 29 – latek w chwili kontroli drogowej, kierował peugeotem w stanie nietrzeźwości, mając aż prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Również w tej sytuacji policjanci zatrzymali 29 – latka. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających i kierowanie samochodem na tzw. „podwójnym gazie”.

Za posiadanie środków odurzających w myśl obowiązujących przepisów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

KPPWieruszów
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kuźnica Skakawska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments