Spotkanie informacyjne na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”

17 września 2018 r. w sali Domu Ludowego w Trzcinicy miało miejsce spotkanie informacyjne Ministerstwa Środowiska na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

 

Spotkanie otworzył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, który powitał mieszkańców i nakreślił cel zebrania. W dalszej części głos zabrał przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu, który na podstawie przygotowanej prezentacji szczegółowo omówił cele i zasady funkcjonowania programu.

“Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Działania te pomogą nie tylko chronić środowisko, ale również przyczynią się do oszczędności w domowych budżetach.

Realizacja programu przewidziana jest na lata 2018-2029. Pomoc może występować w formie dotacji lub pożyczki, a jej intensywność uzależniona jest od kwoty miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy.

Nabór wniosków prowadzony będzie w trybie ciągłym, a terminy ich składania i rozpatrywania zamieszczone są na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu:
http://www.wfosgw.poznan.pl/ogloszenie-o-naborze-ramach-programu-priorytetowego-czyste-powietrze/

Wójt Gminy Trzcinica zachęca mieszkańców do zapoznania się z warunkami ogłoszonego konkursu i skorzystania z pomocy Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, co przyczyni się do  zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Spotkanie informacyjne na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”

  1. anonymous pisze:

    W Trzciny spotkanie w sprawie programu „Czyste Powietrze” a w Wieruszowie-„Margaret”