Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Wieruszowie za 70 000 zł?!

Na dzień 27 września 2018 roku została zwołana kolejna sesja Rady Miejskiej w Wieruszowie. W projekcie proponowanej uchwały dotyczącej zmian budżetu Gminy Wieruszów w 2018 r. pojawiło się wiele ciekawych zapisów, ale dwa z nich z pewnością zainteresują mieszkańców szczególnie.

Otóż proponuje się radnym aby:
Przeznaczyć na dotacje celową dla WDK – 70 000 zł. (siedemdziesiąt tysięcy złotych ) w związku ze zleceniem organizacji części zadań artystyczno-kulturalnych podczas uroczystej sesji z okazji obchodów 650-lecia Miasta.
Komu i za ile zlecono inne części zadań na razie nie wiadomo.

Przenosi się między działami kwotę 41 420 zł . na zapłatę zobowiązań w związku z nieuzyskaniem efektu ekologicznego od uzyskanej pożyczki z WFOŚ.
Na razie nie wiadomo, za jakie to zadanie oddajemy kasę, ale jeszcze będzie z pewnością kara za nieuzyskanie efektu za nieuruchomiony ciepłociąg.
Teraz mamy miliomy z obligacji, to kilkadziesiąt tysięcy na ubaw lub kary to mały pryszcz.
E. Tomaszek

Foto archiwalne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Wieruszowie za 70 000 zł?!

1. Wyborca pisze:

Ten tytuł powinien być inny . Uroczysta kampania wyborcza burmistrza za 70tys. zł. z publicznej kasy.

2. Zniesmaczony pisze:

Proponuję mocno nagłośnić temat, by wszyscy mieszkańcy wreszcie zrozumieli , że spadamy w dół. 70 tys zł ogromne pieniądze na taki bzdury. Zrobić plakat i pokazać tych transparentnych radnych, po to by już nie szkodzili dłużej ludziom. Zresztą niektórzy to już z racji wieku powinni sobie dać spokój. Że wódz niegospodarny to już się rozeszło, jeszcze nagłaśniać jacy radni podejmują takie decyzje.

3. XYZ pisze:

Kampania wyborcza b i radnych, którzy doczepili się bo dostali pracę, szczyt bezczelności. A miało być tak przejrzyście?… także chyba pan b chyli czoła nie tym co trzeba.

4. Obiektywnie patrząc pisze:

Proszę obiektywnych dziennikarzy o podanie informacji ile na takie imprezy wydało Kępno. Wydaje mi się że o wiele więcej.

5. Admin pisze:

a ja proponuję porównać wykształcenie Pana Burmistrza z Kępna i przygotowanie do pełnienia tej funkcji z wykształceniem naszego włodarza oraz doświadczenie zawodowe tych dwóch Panów w samorządzie

6. Ddd pisze:

Kępno nie robi imprez w czasie kampanii a cykl imprez jest zaplanowany i odbywa się co rok.Inne porównanie burmistrz Kępna buduje siedzibę dla seniorów za ponad 7 mln. W tym środki zewnętrzne 3.5 a burmistrz Mieroszowa zabiera siedzib seniorom na

7. czyścioszek pisze:

jest jeszcze propozycja by porównać ilość zużywanego mydła przez Burmistrza Kępna i Wieruszowa, ha ha ha

8. Pacemaker pisze:

Ktos pisal o wykształceniu burmistrzow kepna.To podpowiadam psikus inz.zootechnik tak z ciekawisci.I też urzedas

9. XYZ pisze:

Na pewno wyższe, ale ukończone a nie wypisane na Facebooku

10. Anonim pisze:

droga ta bibka

11. Smerf pisze:

Tylko Przybył!!!!

Proszę o dodanie tego komentarza RZETELNA GAZETA!

12. Bolek pisze:

Zdecydowanie tak ale Jerzy Przybył bo ten maluczki podły człowieczek kandydat na burmistrza zdecydowanie NIE!!!!!!!!!

13. Anonim pisze:

troche rozrzutny ten nasz transparentny butmistrz.ciekawe ile nas kosztują inne ukryte koszty.a ile butmistrz wydał na obsługę prawną urżędu?prawnikow?zapewniał że miało być taniej niż przedtem