Zbieramy przybory szkolne – ostatnie dni

Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Wieruszowie kolejny raz włącza się w akcję zbiórki przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci. Tym razem jest to akcja związaną z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę zatytułowana

 

 

„100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na stulecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego”. Honorowy patronat akcji pełni Łódzki Kurator Oświaty Pan dr. Grzegorz Wierzchowski oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Łodzi.

Miejsce zbiórki darów w naszym rejonie to Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Czastarach, do której chcemy dostarczyć dary z Wieruszowa i okolic. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przyniesienia do siedziby biblioteki przy ul. Klemensa Wierusza 7-9 (wejście  z tyłu budynku) wszelkich przyborów szkolnych, mogą to być wzorem poprzedniej akcji „Zaczarowany ołówek” (zbiórka dla dzieci w Afryce) np. ołówki, długopisy, pisaki, kredki, plastelina, farbki, pędzelki, kleje, nożyczki, gumki do mazania, temperówki, bloki, zeszyty, karteczki samoprzylepne, ryzy papieru, teczki, piórniki, plecaki, tornistry, linijki, kreda.

W poprzedniej akcji zebraliśmy ponad 300 kg szkolnych przyborów, artykułów plastycznych i piśmienniczych, zachęcamy teraz do pomocy dzieciom z Kresów. Prosimy o przynoszenie nowych artykułów szkolnych do 28 września do biblioteki pedagogicznej, kontakt tel. 62 78 42 541.

Elżbieta Żłobińska
Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu
Filia w Wieruszowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.