Jesienna akcja sprzątania starego cmentarza w Sokolnikach

Przepiękna pogoda towarzyszyła jesiennej, przedświątecznej akcja sprzątania starego cmentarza w Sokolnikach. Pogoda podczas takich akcji jest bardzo ważna. Ale co, jeśli jest pogoda, a nikt się nie pojawi do pomocy? Jednak po raz kolejny społeczność naszej gminy nie zawiodła i stawiła się do działania w ilości 30 osób.

Nikt nie przychodzi tutaj z przymusu, wręcz przeciwnie. To ogromna przyjemność, że można zadbać o miejsce na którym spoczywają nasi przodkowie. Oprócz sprzątania mamy czas na rozmowę, na zatrzymanie się i zastanowienie nad przemijaniem czasu.

W sprzątanie włączyli się radni naszej gminy, mieszkańcy (zarówno dzieci, jak i dorośli), pracownicy Urzędu Gminy w Sokolnikach oraz osoby, które przyjechały z daleka na groby swoich bliskich. Byli zachwyceni inicjatywą sprzątania cmentarza.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za trud i wysiłek włożony w sobotnie sprzątanie, za poświęcony czas. Dziękujemy za wsparcie Panu Wójtowi Gminy Sokolniki, Pani Ani Wąsek za palce lizać ciasto drożdżowe, Panu Bartoszowi Górka za koordynowanie jesienną akcją.

Wszystkim dziękuję i zapraszam na kolejną, wiosenną akcję.
Z pozdrowieniami – Zofia Siwik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.