Komentarz powyborczy

W wyniku wyborów samorządowych doszło do bardzo ważnych rozstrzygnięć personalnych.

 

To nie komitety, to nie partie, ale po prostu ludzie zasiądą w składach rad samorządowych i fotelach burmistrzów i wójtów.
Każde wybory przynoszą zmiany i te również są zauważalne teraz, bo zmieniła się przede wszystkim duża ilość radnych.

Największe emocje zawsze dotyczą wyboru włodarzy. Przed wyborami jasnowidztwo szerzyło się na potęgę i niektórym wróżby się udały, niektórym nie.

Wszystko to można traktować w kategorii zwycięstwa i porażki w dniu dzisiejszym, jednak przyszłość dopiero pokaże czy nasz wspólny wybór był słuszny a moralny kac wyborczy może zawitać za rok lub dwa.

Bez względu kto wygrał a kto przegrał wynik wyborów trzeba uszanować, bo zostały przeprowadzone w demokratyczny sposób a minimalny jak nigdy odsetek głosów nieważnych wskazuje, że do fałszerstw przynajmniej na poziomie Komisji Obwodowych raczej nie dochodziło.

Należy oczywiście podziękować wszystkim za udział i dość wysoką frekwencję, ale niestety jeszcze za niską, aby powiedzieć, że jest to głos całego społeczeństwa. Niegłosujący bezwiednie stali się popierającymi tych, którzy wygrali a skutki tych decyzji będziemy ponosić wszyscy.
Wracając do kampanii wyborczej odnotowano kilka brudnych jej elementów w powiecie wieruszowskim, jak i kępińskim, i kraju.

Do gry wkraczały sądy, ale to chyba nie robią na wyborcach żadnego wrażenia a dwa przykłady świadczą o tym dobitnie: kandydatka na prezydenta Łodzi z prawomocnym wyrokiem wygrywa w cuglach a wójt gminy Daszyna w województwie łódzkim siedzący w areszcie z 92 zarzutami wchodzi do drugiej tury. Aż chce się zawołać Boże gdzie Ty jesteś?

Wracając na nasze podwórko popatrzmy na wybory burmistrzów naszych miast powiatowych. Piotr Psikus prowadził spokojną kapanie bazującą na dotychczasowych efektach swej pracy nie stosując retoryki antypartyjnej i antypisowskiej i zdecydowanie wygrywa ze swym rywalem notabene z PiS.
Rafał Przybył także mocno wygrywa, ale jego walka w kampanii oparta jest przede wszystkim na walce z PiS – em.

Zdaniem Naszych rozmówców i mieszkańców Wieruszowa jego komitet to prawdopodobnie zakamuflowana forma wspierana przez platformę i nowoczesną. Świadczy o tym wiele faktów a niebawem potwierdzi się to jeszcze bardziej. W tej walce nie chodziło mu przecież o partie, tylko o krzesło, na którym zasiądzie a reszta była tylko grą, którą omamił wyborców. Tak mówią mieszkańcy.

Po kilkunastu rozmowach z ludźmi z różnymi poglądami, ocena tego wyboru nie jest dobra. Rada stanie się tylko i wyłącznie maszynką do głosowania pomysłów, które się nagle urodzą w głowie, jak przypominają mieszkańcy związanej krawatem a ich skutkiem, będzie prawdopodobnie dalsze zadłużanie gminy.

Padły sformułowania, że Wieruszów już nigdy się nie podniesie. Ludzie się boją, co podkreślają w rozmowach z naszą redakcją. Nie wszyscy chcą pracować jako masarze czy tapicerzy, więc będą pewnie emigrować. Miejsca pracy zajmą tymczasowi przybysze ze wschodu i powoli staniemy się sennym miasteczkiem ludzi w podeszłym wieku.

Jak tu bowiem planować przyszłość, gdy włodarz gminy nie ma dla niej programu?, tak samo jak wspierające go partie, programu dla Polski. Jest tylko antypis, ale czy to wystarczy na długo?

Jeszcze tylko kilka słów dla mieszkańców Gminy Galewice, tam w drugiej turze także jest kandydat, nazwany niezależnym. Może jednak lepiej będzie postawić na obecnego wójta, bo po nim przynajmniej wiadomo czego się spodziewać – mówią mieszkańcy Galewic.

Redakcji pozostaje obserwować „to coś” i informować, a prawdopodobnie będzie się niebawem dużo działo, oj dużo.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Komentarz powyborczy

 1. Wyborca pisze:

  Wniosek jest prosty bez problemu wygrywają przestępcy złodzieje i oszuści i j…..ci na umyśle.

 2. Robert Fidura pisze:

  Przykre jednak, że „naczelny” ma kłopoty z polszczyzną. Rozumiem emocjonalność tekstu, ale przynajmniej literówki należało poprawić. A najlepiej, na przyszłość, dać komuś tekst do adiustacji…
  Z ukłonami
  RF

  • Naczelny pisze:

   Nie mam kłopotów z polszczyzną panie Macieju B.Zdziwienie? Och niech pan zamknie już buzię, bo to takie nieeleganckie 🙂 Upublicznił pan mój wizerunek bez mojego pozwolenia. Co pan na to? Jak hydraulika? Zamówienia są? 🙂 Od tej pory proponuję nie korzystać z fikcyjnej poczty, tylko podpisywać się Maciej B. Podać adres? 🙂 Miłego dnia 🙂 Pozdrowienia dla siostry 🙂

 3. mieszkan pisze:

  Wieruszów to pracownicy gmin ościennych z miastem ich nic nie łączy. nie głosowali za tym aby coś zmienić na lepsze ale dali się zamanipulować jak ( jak łatwo manipulować ludźmi i wciskać kit o wolności i niezależności ale tak naprawdę to mieszkańcy nie maja nic do powiedzenia idźcie do urzędu załatwić jakąś sprawę nie przywitać się z burmistrzem ZAŁATWIĆ odbijecie się od ściany ) dzieci i otumanić człowiekowi który bawi się ich całkowitą niewiedzą. nie wiedzą co dzieje się w gminie, nie wiedzą jakie numery się dzieją w urzędzie ( ponad 70 pracowników niedługo będzie setka) nie wiedzą jak marnotrawione są ich pieniądze, niewiedzą jak gmina jest sprzedawana i kto tak naprawdę czerpie z tego korzyści, to człowiek który jak sam mówi tu przybył i nic go z Wieruszowem nie łączy na pięć lat oddano władzę w ręce kompletnego nieudacznika Wieruszów to wstyd. rozejrzyjcie się dokoła dokąd zmierza to miasteczko przecież ten człowiek nic nie zrobił słownie nic i nic nie proponuje to jakieś bzdety co opowiada co to on nie dokonał łazi po dziurawych ulicach z psem i chwali się nie swoimi firmami przecież nawet palca nie przyłożył aby powstały madonisy turbiny bloki (a my pijemy śmierdzącą wodę bo komunalka upada i nie stać ich na remonty starych urządzeń) to wszystko prywaciarze . Ale jak nas widzą tak nas piszą. Naprawdę DNO. Wieruszów gdzie jest ta druga połowa która teraz się za głowę łapie .trzeba było ruszyć d—-pe i głosować a tak zdecydowali za nas ach szkoda gadać

 4. DukeNukem pisze:

  Taaa… Jeśli fakty są przeciwko nam, to tym gorzej dla faktów – tak trzymać!
  Dodatkowo zdanie „Po kilkunastu rozmowach z ludźmi z różnymi poglądami, ocena tego wyboru nie jest dobra.” wymaga jakiejś głębszej egzegezy, bo nijak nie wiadomo, co Autor miał na myśli…

 5. andrzej pisze:

  Szkopińska będzie zastępca chyba umrę ze śmiechu ha ha ha ha ale w urzędzie będzie jazda ucha cha cha powylatują te nieroby jak z katapulty pierwsza decyzja bardzo Dobra dla miasta BRAWO burmistrz oby tak dalej trzymam kciuki

 6. Anonim pisze:

  Szkoda, że pan Genek nie wszedł.

 7. Zaciekawionyzwolennik pisze:

  A i jeszcze jedno, Droga Redakcjo prosimy o wywiad z wybranym burmistrzem.

 8. Wyborca pisze:

  Brawo za wynik dla Pana Marka Stojeckiego i Pana Mariusza Dychto.

 9. XYZ pisze:

  Do Zaciekawiony, zacznij się lepiej martwić ile będziesz płacił za satdion i inne wspaniałe pomysły w tej pięciolatce, a nie martw się o wywiady, bo skoro dokonałeś już wyboru tego co jest , to widać jaki masz intelekt

  • Naczelny pisze:

   Anna Świegot do XYZ – przecież on i jemu podobni niczego nie rozumieją, jakiś rozpisał się o pralce (?) i dużych banerach. A jakie banery panie HO. miał Rafał Przybył 4 lata temu? A5? My się nie smucimy przegraną, współczujemy wam, martwimy się o Wieruszów, o ten piękny gród na Prosną. Kandydaci: Pani Agnieszka Krawczyk – Sodomska i Pan były Burmistrz Bogdan Nawrocki to ludzie z klasą, z kulturą osobistą, wykształceni, z wiedzą samorządową, przedsiębiorczy, bardzo mądrzy i dobrzy ludzie, którym leży na sercu to miasto i ta gmina. Dziękujemy Im za piękną postawę, za czystą kampanię wyborczą. Zdroworozsądkowe społeczeństwo jest z Was DUMNE! Dziękujemy. Również DZIĘKUJEMY tym radnym powiatowym, którzy byli oddani sprawie a wynik okazał się inny. DZIĘKUJEMY naszym kandydatkom na radne do Sejmiku Woj. Łódzkiego Paniom: Elżbiecie Nawrockiej i Iwonie Kaźmierskiej – Małysce. Dla nas To Wy Szanowni Państwo jesteście Wygranymi! Jesteście szlachetnymi ludźmi. Bylibyście wspaniałymi Naszymi Przedstawicielami. Szkoda, że tego nie rozumie społeczeństwo. Kiedyś zrozumie. Oby nie było za późno. Gratuluję Wójtom, tym co ponownie wygrali i tym nowym, również radnym. W samorządzie praca jest bardzo trudna. Tylko niewielu udaje się, aby się nie zeszmacić.

 10. XYZ pisze:

  Zgadzam się w pełni z Panią Redaktor, że społeczeństwo obudzi się jak już pewne historie będą nieodwracalne. Szkoda, ale już tu ktoś napisał wcześniej, że ci co kochają wodza, pierwsi go opluja.
  Co do wypisów pana HO, to jest to daremne. Nie wiem za kogo pan się uważa, ale ktoś powinien panu powiedzieć że się pan ośmiesza, na prawdę. To co pan wypisuje te swoje przemyślenia nikogo nie intesuja, ludzie się z tego śmieją.
  Pozdrawiam panią Agnieszkę i pana Bogdana, nie przejmujcie się, teraz tak jest że głupota rządzi światem, a im większy pajac , tym lepiej zaistnieje.

 11. mmm pisze:

  Największym zwolennikiem włodarza jest wychwalony kiedyś w radio niejaki pacemaker zwany przez niektórych „sylwestrem” piszący tam komentarze. a jak się doczeka kupna przez gminę jego działeczki za dobra kasę to dopiero będzie hepy. A zdobywca krzesła już realizuje pomysły swoich kontrkandydatów zasłyszane podczas debat. ale tylko słowami bo do czynów z pustymi sakiewkami jeszcze mu daleko. A zresztą za co się nie weźmie to spieprzy albo przepłaci dwa razy. Złobek dwa razy droższy, szkoła w Pieczyskach płacona już 3 razy i nic, przystań go przerosła a stadion zarżnie gminę a dotacji zapowiadanych jak nie było tak nie ma.