Konferencja „Proces Budowlany…”

4 października w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie przy ul. Przemysłowej odbyła się Konferencja techniczna pt. „Proces budowlany ze szczególnym uwzględnieniem ochrony przeciwpożarowej”.

 

Organizatorami Konferencji było Starostwo Powiatowe w Kępnie, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

Konferencję otworzyła wicestarosta Powiatu Kępińskiego Grażyna Jany. Następnie prelegenci przedstawili wszystkim zgromadzonym następujące zagadnienia:

UZYSKANIE POZWOLENIA NA BUDOWĘ; WYMAGANIA PROJEKTOWE – Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Kępnie.

WARUNKI OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ – Rzeczoznawca ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych.

ODSTĘPSTWA OD PRZEPISÓW TECHNICZNO-BUDOWLANYCH – Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu.

SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ PRZECIWPOŻAROWYCH – prezentacja produktów PPHU Tel-Poż-System ISKRA Sp. z o. o.

ODBIÓR TECHNICZNY OBIEKTU PRZEZ ORGAN PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ – Komenda Powiatowa PSP w Kępnie.

ODBIÓR TECHNICZNY OBIEKTU PRZEZ ORGAN PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kępnie.

UZYSKANIE POZWOLENIA NA UŻYTKOWANIE – Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kępnie.

Głównym celem Konferencji było usystematyzowanie wiedzy i zasad przebiegu całego procesu budowlanego ze zwróceniem szczególnej uwagi na zagadnienia przeciwpożarowe, co mamy nadzieję zwiększy poziom bezpieczeństwa pożarowego budynków już na etapie ich projektowania. Natomiast zaangażowanie wszystkich instytucji związanych z przebiegiem procesu budowanego w przeprowadzenie konferencji pozwoli także na poprawę skuteczności działań tych organów.

Konferencja, na którą wstęp był wolny, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród projektantów, branżystów, przedstawicieli samorządów i innych osób związanych z branża budowlaną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.