Kronika strażacka

Od dnia 22.10.2018 r. do dnia 27.10.2018 r. Państwowa Straż Pożarna odnotowała 12 zdarzeń.

 

W wyniku porywistych wiatrów i opadów deszczu jakie przeszły przez nasz powiat w dniach 23-24.10.2018 PSP interweniowała 7 razy. W zdarzeniach tych uczestniczyło 8 zastępów straży – ok. 40 ratowników.
Strażacy głównie wyjeżdżali do powalonych drzew, uszkodzonych dachów posesji oraz uszkodzonych linii energetycznych.

W dniu 28.10.2018 o godz. 14:54 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Mieleszyn w gm. Bolesławiec. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG PSP W-ów oraz jeden zastęp straży OSP KSRG Bolesławiec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po dachowaniu znajdujący się na poboczu drogi. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu źródła napięcia w pojeździe oraz na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej. O godz. 15:10 na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego przejmując osobę poszkodowaną. Osoba ta po przebadaniu przez lekarza pozostała na miejscu zdarzenia.

Pozostałe zdarzenia, do których dysponowane były Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej, to między innymi neutralizacja plam ropopochodnych.

bryg. Dariusz Górecki
D-ca JRG w Wieruszowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kronika strażacka

  1. osp czastary pisze:

    dzięki za informację, brygadzista jak napisze to jest super