Najpiękniej uczy przyroda!

Bardzo lubimy obserwować drzewa, fotografować je, przechadzać się wśród nich. Uważamy je za przepiękne dzieło stworzenia, doceniamy również ich dobroczynny wpływ na naszą planetę. Codziennie oczyszczają dla nas powietrze, którym oddychamy, w upalny dzień łagodzą skutki wysokich temperatur, kształtują krajobraz.

Stanowią miejsce życia wielu gatunków ptaków, owadów, grzybów czy porostów, dzięki czemu przyczyniają się do zwiększenia bioróżnorodności oraz barierę ochronną przeciwko pyłom, śmieciom czy też hałasowi. Od zarania dziejów to właśnie drzewa dostarczały ludziom pokarmu i schronienia, z nich uzyskiwane były lekarstwa, stanowiły materiał opałowy i budulcowy. Spójrz na nie dzisiaj, podczas trwającej polskiej, złotej jesieni……i zastanów się co możesz dziś zrobić dla otaczającej Cię przyrody? Pamiętaj, im więcej jest drzew tym czystszym powietrzem możemy oddychać!

My działaliśmy! 10 października tj.: w Święto Drzewa nasi mali przyrodnicy z Publicznego Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Wieruszowie, przy wsparciu Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach, Doświadczalnego Gospodarstwa Szkółkarskiego Dobrygość w Wielisławicach oraz Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie, ukwiecali sadzonkami żywotnika zachodniego (tuja szmaragd), sosny, świerku pospolitego, świerku srebrnego, dębu nasz ogród przedszkolny.

To była bardzo ciężka praca, ale jednocześnie ciekawa lekcja przyrody. Mieliśmy okazję pogłębić swoją wiedzę na temat życia drzew oraz integrować nasze działania przy wspólnej zabawie i nauce. Teraz będzie pięknie i zielono!

Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom- darczyńcom za wsparcie naszej inicjatywy, dobre serduszko i bezinteresowne przekazanie sadzonek!
I myślę, że nie bez przyczyny drzewa świętują właśnie w październiku.

To chyba ta pora roku, w której wzbudzają największe wrażenie, a już na pewno w najmłodszych przyrodnikach. Kasztany, żołędzie, jarzębina, bukiety krzyczących kolorami liści- wszystko to przyciąga nie tylko żądne zdobyczy dzieci. Ulegają także dorośli ukradkiem chowając do kieszeni znaleziony kasztan 🙂

Publiczne Przedszkole Samorządowe Nr 3
w Wieruszowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.