Policjanci odzyskali skradzione BMW

Policjanci z Jarocina w trakcie pościgu zatrzymali podejrzanego o kradzież samochodu BMW, która miała miejsce 21 października 2018 roku w Łubnicach w powiecie wieruszowskim. Funkcjonariusze odzyskali skradziony pojazd. Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za taki czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

21 października 2018 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie został powiadomiony o kradzieży samochodu marki BMW 523i o wartości 27 tysięcy złotych. Pojazd zaparkowany był na prywatnej posesji w miejscowości Łubnice, w powiecie wieruszowskim. Na miejscu policjanci potwierdzili, że w nocy 21 października br. nieznany sprawca po włamaniu się do bmw dokonał jego kradzieży i odjechał w nieznanym kierunku.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w skradzionym bmw znajdował się również dowód rejestracyjny tego pojazdu oraz inne dokumenty jego właściciela. Wieruszowscy policjanci pracując nad tą sprawą zostali powiadomieni, że 22 października br. w godzinach południowych skradzione w Łubnicach bmw nie zatrzymało się do policyjnej kontroli w miejscowości Witaszyce, w powiecie Jarocińskim, w województwie wielkopolskim.

Miejscowi policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem. W trakcie tego pościgu kierowca porzucił skradzione bmw i kontynuował ucieczkę piechotą, jednak mundurowi szybko go zatrzymali. Był to 51-letni mieszkaniec Wrocławia. Zatrzymany mężczyzna jeszcze tego samego dnia został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. 51-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli policyjnej.

Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Wieruszowscy stróże prawa ustalili, że podejrzany był wcześniej wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 51-latka. Odzyskany samochód powróci do właściciela. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łubnice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.