Warsztaty motywacyjne dla młodzieży

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy w dalszym ciągu prężnie działa, organizując wiele spotkań i atrakcji dla młodzieży z terenu gminy Trzcinica. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dwóch projektów, w książnicy realizowanych jest wiele niezwykle potrzebnych przedsięwzięć.

10 października br., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy, odbyły się warsztaty motywacyjno-literackie z Mistrzem Polski Przemówień Publicznych – Michałem Zawadką, będące częścią projektu „Z książką w świat przygody, wartości i wiedzy”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Uczestnikami warsztatów zatytułowanych „Chcę być kimś” byli uczniowie z najstarszych klas Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach.

Autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży przybył do biblioteki na zaproszenie dyrektor książnicy Renaty Gość. Michał Zawadka jest absolwentem Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polonistyki na kierunku Słowo na Ekranie, w Mowie i na Piśmie oraz członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i Toastmasters International. Zawodowo jest także artystą estradowym, telewizyjnym i kaskaderem filmowy. Przez ponad dziesięć lat trenował sztuki walki. Pisarz został doceniony w 2013 r., kiedy to nominowany został do Nagrody Głównej za Upowszechnianie Czytelnictwa Polskiej Sekcji IBBY.

Autor przeprowadził wspaniałe warsztaty, w niezwykły i wyjątkowy sposób docierając do młodzieży. Uczestnicy spotkania nauczyli się doceniać własne „ja”, dowiedzieli się, jak bronić swoich praw i przekonań i jak osiągać zamierzone cele, pokonując przeciwności losu. Zrozumieli, że za każdym sukcesem stoi przede wszystkim odpowiednie nastawienie i że nie mogą żyć cudzym wyobrażeniem na ich temat. Dowiedzieli się, że to od nich zależy, w jakim miejscu będą za kilka, czy kilkanaście lat, a środowisko, z którego wyrośli nie może ich determinować. Mówca podzielił się także z młodzieżą własnymi doświadczeniami, aby jeszcze lepiej zmotywować ich do działania.

Za przeprowadzenie wyjątkowego spotkania, dyrektor biblioteki Renata Gość podziękowała autorowi miłym słowem oraz kwiatami. Po skończeniu warsztatów, uczestnicy mieli okazję nabycia motywacyjnych książek pisarza ze specjalną dedykacją.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.