Złote Gody – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

W dniu 10 października 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” 16 parom z terenu Gminy Lututów, które zawarły związek małżeński 50 lat temu.

 

Medale są odznaczeniami państwowymi przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wojewody. Odznaczenie to ustanowiono w 1960 roku. Jest to dowód uznania dla trwałości związku małżeńskiego, wartości życia rodzinnego,trudu pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin.

Uroczystość rozpoczęła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Lututowie Pani Agnieszka Sadowska. Przywitała dostojnych Jubilatów oraz zaproszonych gości. Następnie Pan Marek Pikuła Wójt Gminy podziękował za przyjęcie zaproszenia i złożył parom małżeńskim serdeczne gratulacje i szczere życzenia. Życzenia złożył również Starosta wieruszowski Pan Andrzej Szymanek.

Wójt Gminy w asyście zaproszonych gości dokonał aktu dekoracji,oraz wręczenia Jubilatom legitymacji,listów gratulacyjnych oraz upominków i kwiatów Nie zabrakło również toastu i skromnego poczęstunku.

Dodatkowo klimat uroczystości umilała swą grą i śpiewem Kapela Ludowa „Lututowianie”.
Niestety, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim Jubilatom na przybycie. Pary,które nie mogły wziąć udziału w uroczystości Wójt Gminy Pan Marek Pikuła oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Agnieszka Sadowska osobiście odwiedzili w domu aby wręczyć medale,listy gratulacyjne i upominki.

Jubileusz 50-lecia pożycia związku małżeńskiego obchodziły następujące pary:
1. Maria i Rajmund Dyminikowscy
2. Halina i Jan Górny
3. Bożena i Jerzy Lesiak
4. Irena i Zygmunt Lorc
5. Alina i Bronisław Łuczak
6. Marianna i Kazimierz Nawroccy
7. Elżbieta i Stanisław Nowińscy
8. Małgorzata i Kazimierz Plewa
9. Kazimiera i Henryk Pluskota
10. Bogusława i Zdzisław Różańscy
11. Krystyna i Bronisław Sobieraj
12. Zenona i Czesław Szwagrzak
13. Teresa i Idzi Wiluś
14. Bronisława i Ireneusz Wolniewicz
15. Wanda i Tadeusz Wójcik

Drodzy Jubilaci!

Pragniemy złożyć Państwu z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy.
Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego jubileuszu.

tekst Aleksandra Kalus
relacja fot. Grzegorz Prygiel

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.