Drewniane domki dla książek czyli bookcrossing w Gminie Sokolniki

W Gminie Sokolniki powstały biblioteczki plenerowe, tzw. budki bookcrossingu. Pierwsza budka została otwarta przy dźwiękach bębnów djembe na skwerku przy Urzędzie Gminy, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała pani Lidia Beljulji – sekretarz Gminy Sokolniki.

Biblioteczka została zaimpregnowana przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych i niebawem nabierze kolorów. Wkrótce podobne biblioteczki pojawią się w Walichnowach, Pichlicach i Zdzierczyźnie. W Starym Ochędzynie od pół roku działa z powodzeniem półka bookcrossingowa.

Bookcrossing to idea „uwalniania” książek po ich przeczytaniu. Książki będące w drewnianych budkach można wypożyczyć, oddać lub wymienić na inne lektury w dowolnym, dogodnym terminie. Budki nie są zamykane na klucz i założenia mają służyć wszystkim mieszkańcom.

Mini biblioteczki plenerowe powstały dzięki „Mikrograntom w Łódzkim” i były współfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Gminy Sokolniki.

Szczególne podziękowania kieruję na ręce pana Andrzeja Waligóry – prezesa firmy Tartak Tyble, dzięki któremu otrzymaliśmy bezpłatnie materiały do wykonania plenerowych biblioteczek. Dziękuję również firmie LanoMeble za udostępnienie maszyn.

Beata Waniek
BPGS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.